• 71

  190 ülke 130 milyon abone: Netflix buraya nasıl geldi?

  1997’de bir DVD kiralama şirketi olarak kurulan Netflix, bugün 190 ülkedeki 130 milyon abonesiyle sinema ve TV sektörüne kafa tutan devasa bir medya gücü. Peki şirket bunu nasıl başardı?

 • 71

  Web TV’den ‘Nasıl Youtuber Olunur’ Eğitimi

  Web TV, gençlere yönelik "Nasıl Youtuber Olunur" başlıklı eğitimler düzenleyecek. Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleştirilecek olan eğitimlere yalnızca 9-14 yaş grubundaki gençler katılabilecek.

 • 98

  Independent Türkçe Dahil 4 Dilde Yayına Başlıyor

  İngiltere'de yayınlanan Independent Gazetesi, Suudi Saudi Research and Marketing Group (SRMG) ortaklığıyla birlikte, Ortadoğu'ya açılma kararı vererek, Türkçe, Urduca, Farsça ve Arapça olmak üzere dört dilde haber sitesi kuracağını duyurdu. Türkçe yayın Independentturkish.com adresinden yapılacak.

 • 87

  İkinci Makine Çağı Akıllı Teknolojiler Devrinde Çalışma, İlerleme Ve Refah

  İkinci Makine Çağı (Tpe Second Machine Age), hayatımızı ve ekonomimizi baştan şekillendirecek faktörleri ele alıyor. Kitap, teknolojinin hayatımızın her anına müdahil olduğu bu çağda, bizleri bekleyen yeni teknolojileri, gelişmiş altyapıları ve hayatımızı zengileştiren kültürel ögelere erişim imkanlarımızı anlatıyor.

 • 84

  Alternatif medyanın kurtuluş reçetesi: Topluluk yaratmak

  Reuters’in yayınladığı 2018 Dijital Haberler Raporu’na göre, yeni medya için sürdürülebilir ekonomik model arayışında bağışın ve kitlesel fonlamanın yeni bir fırsat olabileceği vurgulanıyor.

 • 66

  Habertürk Gazetesi de “kağıda” veda ediyor

  Habertürk gazetesi kağıt baskısına son veriyor. Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ imzasıyla çalışanlara gönderilen e-postada gazetenin yayın hayatına 5 Temmuz Perşembe günü son vereceği bildirildi. 21 Haziran 2014 tarihinde de Radikal Gazetesi önce kağıt baskısına son vermiş, bir süre sonra internet versiyonunu da sona erdirmiştir.

 • 58

  Digital Age Haziran sayısı kapak konusu ‘öğrenmenin geleceği’

  Bu ayki kapağında, eğitimde yeni teknolojilerin yeri ve önemini ele alan Digital Age Haziran sayısı çıktı! Infografik ve Startup ekleri de dergiyle birlikte okuyucusunu bekliyor.

 • 92

  Habercilik Yeni Baştan İcat Oluyor

  Yeni içerik tüketme modelinin tamamen çoktan seçmeli ve online olduğu bir dünyada, eskiden her gün sabah, öğle, akşam izlediğimiz haber programlarının akıbetinin ne olacağı ise tam bir soru işareti.

 • 130

  Markanızı yalan haberden koruyabilecek 4 yöntem

  En az ünlüler ve siyasetçiler kadar markalar da sosyal medyada yanlış bilginin en çok hedef aldığı gruplar arasında yer alıyor. Bazen boykot çağrılarının, bazen ise sosyal medyadaki linç girişimlerinin başlamasına sebep olan bu yanlış bilgi akışı, markaların kurumsal kimliğine zarar verebildiği gibi değer kaybetmelerine veya satışlarının düşmesine de neden olabiliyor.

 • 132

  AB’den ‘yalan haberle mücadele’ adımı

  Sosyal medyanın gündelik yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olmasının ardından ortaya çıkan ‘yalan haber’ sorunu Avrupa Birliği’nin de önemli gündem maddelerinden birisi haline geldi. İnternet platformları ve medya organlarında geçerli olacak bir ‘davranış kodeksi’ hazırlığındaki Avrupa Komisyonu yalan haber mücedeleyi sertleştireceğini açıkladı.