• 34

  İkinci Makine Çağı Akıllı Teknolojiler Devrinde Çalışma, İlerleme Ve Refah

  İkinci Makine Çağı (Tpe Second Machine Age), hayatımızı ve ekonomimizi baştan şekillendirecek faktörleri ele alıyor. Kitap, teknolojinin hayatımızın her anına müdahil olduğu bu çağda, bizleri bekleyen yeni teknolojileri, gelişmiş altyapıları ve hayatımızı zengileştiren kültürel ögelere erişim imkanlarımızı anlatıyor.

 • 32

  Alternatif medyanın kurtuluş reçetesi: Topluluk yaratmak

  Reuters’in yayınladığı 2018 Dijital Haberler Raporu’na göre, yeni medya için sürdürülebilir ekonomik model arayışında bağışın ve kitlesel fonlamanın yeni bir fırsat olabileceği vurgulanıyor.

 • 30

  Habertürk Gazetesi de “kağıda” veda ediyor

  Habertürk gazetesi kağıt baskısına son veriyor. Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ imzasıyla çalışanlara gönderilen e-postada gazetenin yayın hayatına 5 Temmuz Perşembe günü son vereceği bildirildi. 21 Haziran 2014 tarihinde de Radikal Gazetesi önce kağıt baskısına son vermiş, bir süre sonra internet versiyonunu da sona erdirmiştir.

 • 29

  Digital Age Haziran sayısı kapak konusu ‘öğrenmenin geleceği’

  Bu ayki kapağında, eğitimde yeni teknolojilerin yeri ve önemini ele alan Digital Age Haziran sayısı çıktı! Infografik ve Startup ekleri de dergiyle birlikte okuyucusunu bekliyor.

 • 58

  Habercilik Yeni Baştan İcat Oluyor

  Yeni içerik tüketme modelinin tamamen çoktan seçmeli ve online olduğu bir dünyada, eskiden her gün sabah, öğle, akşam izlediğimiz haber programlarının akıbetinin ne olacağı ise tam bir soru işareti.

 • 90

  Markanızı yalan haberden koruyabilecek 4 yöntem

  En az ünlüler ve siyasetçiler kadar markalar da sosyal medyada yanlış bilginin en çok hedef aldığı gruplar arasında yer alıyor. Bazen boykot çağrılarının, bazen ise sosyal medyadaki linç girişimlerinin başlamasına sebep olan bu yanlış bilgi akışı, markaların kurumsal kimliğine zarar verebildiği gibi değer kaybetmelerine veya satışlarının düşmesine de neden olabiliyor.

 • 92

  AB’den ‘yalan haberle mücadele’ adımı

  Sosyal medyanın gündelik yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olmasının ardından ortaya çıkan ‘yalan haber’ sorunu Avrupa Birliği’nin de önemli gündem maddelerinden birisi haline geldi. İnternet platformları ve medya organlarında geçerli olacak bir ‘davranış kodeksi’ hazırlığındaki Avrupa Komisyonu yalan haber mücedeleyi sertleştireceğini açıkladı.

 • 171

  Gazete ve Dergi Yapımı İçin Esnek LCD Üretildi

  Çin ve Hong Kong’dan optoelektronik mühendisleri, kağıt gibi ince, esnek hafif bir LCD ürettiler.

 • 180

  Daniel Lanyon: Blockchain gazetecilik sektörünü dönüştürecek

  Blockchain deyince, hemen yanına bir de "bitcoin" ekleniyor. Peki, bitcoin olmadan blockchain olur mu? Olursa nasıl olur? Blockchain günlük hayatımızı nasıl etkileyecek? Özellikle gazetecilik sektörünü nasıl dönüştürecek? Journo.com.tr'dan Sergül Taşdemir uzmanına sordu.

 • 192

  Dijital yayıncılığa RTÜK denetimi getirildi

  Bir ay önce komisyondan geçen internetten yapılan yayınlar için RTÜK denetimi tasarısı, dün akşam saatlerinde TBMM’de kabul edildi.