• Otomobil dünyasının dijital değişimi 1
  23

  Otomotiv dünyası dijitalleşmeyi İstanbul’da masaya yatıracak

  Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) tarafından her yıl düzenlenen Otomotiv Kongresi bu yıl "Otomotiv Perakendeciliğinde Dijital Dünya" temasıyla 21 Mart 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 • 19

  Elektrikli araç sayısı dünyada 2 milyonu aştı

  Boğaziçi Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi ve AVERE Türkiye Elektro Mobilite Derneği’nin 12 Mart’ta düzenlediği "Mobilitenin Yakın Geleceği" konulu konferansta elektrikli araçların otomotiv sektöründeki dönüştürücü gücü dünyadan çarpıcı örneklerle ele alındı.

 • 42

  İki firma yerli sürücüsüz araç geliştirdi

  FEV Türkiye ve KODECO isimli iki teknoloji firması, yerli otonom (sürücüsüz) araç geliştirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent'te testlerine başlanan ve 'Otomod' adı verilen araç hakkında konuşan KODECO Genel Müdürü Kerem Odabaşı, "Projemizin önemli aşaması olan test prototipimizi çıkarmayı başardık. Bu test aracı dijital sürüş kontrolü ve otonom özelliklerin yol sürüş denemeleriyle beraber geliştirilmesi için üretildi. Dolayısıyla ergonomi ve görsellik gibi özellikler sonraki prototipe saklandı" dedi.

 • 35

  Alman devleri sürücüsüz otomobil için birleşiyor

  İki şirket, gelecekte hareketlilikte kilit rol oynayacak teknolojileri geliştirmek için birlikte çalışacak ve beş yıl içinde otomobiller için bu ileri seviyede teknolojileri üretmeyi hedefleyecek

 • 33

  Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması

  Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından ilki 2012 yılında gerçekleştirilen "Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması" bu sene yepyeni bir kimlikle 8. Kez düzenleniyor. Organizasyon bu yıl “Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması" konseptiyle gerçekleştirilecek.

 • 52

  Toyota ve Panasonic, elektrikli araçlar için batarya üretecek

  Toyota ve Panasonic, otomotiv sektörü için prizmatik batarya üretecek yeni bir şirket kuruyor.

 • 69

  Uçan otomobiller ne zaman uçacak?

  Her yıl Los Angeles'ta düzenlenen ve dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı olan Consumer Technology Association (CES) fuarına bu yıl havacılığın geleceği damga vurdu.

 • 76

  Volkswagen’den dev atılım

  Volkswagen, enerji tedarik edecek ve elektrikli arabalar için şarj hizmetleri vermesi için gruba bağlı Elli Group GmbH'yi kurdu

 • 84

  Otonom Araçlar Gelecek Yıl Kaliforniya’da Faaliyete Geçecek

  Daimler ailesinden Mercedes-Benz ve otomotiv tedarikçilerinin önde gelenlerinden Bosch'un düzenlediği projeyle otonom taksiler gelecek yıl Kaliforniya'da faaliyete geçecek.

 • 103

  Araba Alımında Akıllı Bayilikler Dönemi

  Dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’de, özellikle 18–24 yaşlarındaki tüketiciler, bir aracı satın almak için e-ticarete yönelme olasılığı en yüksek olan gençler olarak öne çıkıyorlar. Bu da tabii ki otomobil bayilerine yönelik bir beklentiyi giderek artırıyor.