• 57

  Otomotivde yeni Başkan Baran Çelik oldu

  Türkiye ihracatının 12 yıldır şampiyonu otomotiv sektörünün koordinatör kuruluşu Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nde (OİB) gerçekleştirilen Genel Kurul’da, tek liste ile seçime giden ve 106 oyun tamamını alan Baran Çelik oy birliğiyle Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

 • 169

  Elektrikli otomobiller için 4.5 milyar dolarlık dev yatırım

  Zorlu Holding Çinli yatırım firması GSR Capital ile stratejik bir anlaşma imzaladı. Zorlu Holding’den yapılan açıklamada anlaşma ile GSR Capital, Zorlu Grubu şirketlerinden Vestel ile elektrikli otomobiller ve enerji depolama pillerine yönelik 25,000 megawatt potansiyel kapasiteye sahip batarya fabrikasını yüzde 50 ortaklıkla kuracak.

 • Otomobil dünyasının dijital değişimi 3
  264

  Otomobil dünyasının dijital değişimi

  2017’deki 30 önemli gelişme üzerinden otomobil dünyasındaki dijital odaklı yaşanan dönüşüme birlikte bakalım.

 • Norveç'te elektrik devrimi
  197

  Norveç’te elektrik devrimi

  Norveç'te çevre dostu otomobillerin toplam satışlar içindeki payı yüzde 52'ye dayandı. 2025 yılından itibaren bu ülkede fosil yakıtla çalışan otomobil satılamayacak.

 • Honda’dan elektrikli araç teknolojisinde “Çift Yönlü Şarj” devrimi
  186

  Honda’dan elektrikli araç teknolojisinde “Çift Yönlü Şarj” devrimi

  Honda, EVTEC ve The Mobility House işbirliğiyle geliştirdiği ve Avrupa’daki Ar-Ge Merkezinde kurduğu çift yönlü şarj teknolojisi sayesinde, şebekeden aldığı elektrik enerjisinin, ihtiyaç halinde şebekeye geri gönderilebilmesine imkân tanıyor.

Araç çubuğuna atla