• 639

  Tekstil Öğrencileri İçin Dijital Baskı Kursu

  Bursa Uludağ Üniversitesi, dijital baskı sektörünün yetişmiş eleman ihtiyacına destek vermek maksadıyla tekstil mühendisliği öğrencilerine dijital baskı kursları düzenleyecek.

 • 849

  Digital dönüşümü… Hugo Boss’da gördüm…

  Almanya merkezli tekstil markası Hugo Boss, İzmir'deki markasında dijital dönüşümle ilgili örnek bir çalışmaya imza attı. Şirketin dijitalle dönüşümünü özel toplantıda şirketin CEO'su Joachim Hensch anlattı.

 • 845

  Bursa TSK’ye akıllı tekstil ürünleri üretecek

  Bursa iş dünyasının Türk askeri için nano teknoloji, akıllı ve fonksiyonel tekstiller ve elektronik teknolojilerinin birleştirilerek akıllı ve çok fonksiyonlu askeri kıyafet ve teçhizatların üretimi için harekete geçtiği bildirildi.

 • 804

  Tekstil Robotu: Adidas Sewbot

  Herhangi bir giyim mağazasına gittiğimizde onlarca çeşit kıyafeti bir arada bulabiliriz ya da bir tekstil fabrikasına gidersek işçilerin kıyafet yapmak için bütün emeklerini ortaya koyduklarını görebiliriz. Buraya kadar her şey normal. Peki ya işçilerin bu emeklerini robotların devraldığını söylesek ne dersiniz? İşte SoftWear tarafından geliştiren robot sistemi ‘Sewbot’ artık otomatik olarak tişört üretimini gerçekleştirebilecektir.

 • Tekstilin başkenti Bursa'da dijital dönüşüm vites artırdı
  873

  Tekstilin başkenti Bursa’da dijital dönüşüm vites artırdı

  Tekstilin başkenti olarak bilinen Bursa’da 1950’den bu yana giyim tekstili ve konfeksiyon alanlarında faaliyet gösteren Savcan Tekstil Grubu, iş zekasında dünyanın önde gelen yazılımı SAP’ın ekosisteminde yer alan itelligence ortaklığıyla dijital dönüşüm yolculuğunu tamamladığını açıkladı.