• İnoksan’dan 2 Milyon Euro’luk Yatırım

  Endüstriyel mutfak sektörünün lideri İnoksan, üretim kapasitesini artırmak için 2 milyon Euro’luk yatırım yaptı.

 • Paylaşım Ekonomisi mi, Platform Kapitalizmi mi?

  Paylaşım ekonomisi, sahibince seyrek gereksinim duyulan ya da ortak kullanıma uygun bir ürün veya hizmetin, kullanılmadığı zamanlarda ya da ortak kullanılabilecek bir zaman aralığında, ihtiyacı olan başka kullanıcılara, uzmanlaşmış bir platform tarafından sunulması ve kullanıcının ödediği kullanım ücretinden platformun pay alması temeline dayanan bir işletme modeli.

 • Uludağ’dan Ar-Ge yatırımı

  Uludağ İçecek, Bursa’daki Ar-Ge merkezine son 3 yılda 190 milyon TL yatırım yaptı.

 • Aktaş Holding ileri teknolojili Powertech ürünlerini fuarda görücüye çıkardı

  Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding hem ülkemiz hem de dünya ölçeğinde, nalbur ve hırdavat sektörüne ilişkin son teknolojilerin sergilendiği İstanbul Hırdavat Fuarı'na katıldı.

 • “Paylaşım Devrimi” Başladı

  Artık evi olanın pansiyoncu, aracı olanın taksici, eşyası olanın satıcı olduğu bir dönemdeyiz ve “paylaşmak” devasa bir ekonomiye dönüştü. “paylaşım ekonomisi” teknoloji odaklı sosyal ağların yaygınlaşmasıyla sürekli gelişiyor ve dünya üzerindeki tüketim çılgınlığına karşı duruşuyla her geçen gün daha da destek topluyor. Ancak “paylaşım ekonomisi” hala geleneksel yöntemlerle iş yapılan pek çok sektörün de korkulu rüyası…

 • Geleceğin İş Gücü Yazı Serisi – II

  Dijitalleşme ve teknolojinin iş gücünün geleceğinde yaratacağı değişimler, tüm dünyada tartışma konusu. GE Türkiye Blog, iş hayatının geleceğini ele aldığı bir dosya hazırladı. Bu önemli dosyayı Digital Bursa okurlarıyla paylaşırken, dosyanın ikinci bölümünde çalışanların sahip olması gereken niteliklerde yaşanması beklenen değişiklikleri ele alınıyor.

 • Geleceğin İş Gücü Yazı Serisi – I

  Dijitalleşme ve teknolojinin iş gücünün geleceğinde yaratacağı değişimler, tüm dünyada tartışma konusu. GE Türkiye Blog, iş hayatının geleceğini ele aldığı bir dosya hazırladı. Bu önemli dosyayı Digital Bursa okurlarıyla paylaşırken, dosyanın ilk bölümünde mesleklerin geçirmesi beklenen dönüşüme odaklanılıyor.

 • Müşteri Yorumlarına Yanıt Vermek Size Daha Fazla Puan Kazandırır

  Küçük hizmet hataları bile bir firmanın itibarı ve finansal performansı üzerinde uzun süreli ve olumsuz bir etki yaratabiliyor. Tüketici yorumları ve dijital söylentiler çağında, bir şirket online itibarını nasıl şekillendirebilir?

 • Müşteri deneyimi tamam, peki ya çalışan deneyimi?

  Hep müşteri/kullanıcı deneyiminden bahsediyoruz. Biraz da çalışan deneyimi üzerine konuşalım. Mesela şirketler çalışanları neden elinde tutamıyor hiç düşündünüz mü? 30’larındaki insanlar neden hâlâ öğrenci evlerinde yaşıyor?

 • ‘Nitelikli eleman için mesleki eğitim dönüşmeli’

  OSB SİAD’ları Bursa Platformu, işletmelerin kalifiye eleman bulamadığı için ciddi sıkıntı yaşadıklarına dikkat çekerek, çözüm için endüstri meslek liselerinin mutlak suretle sanayi ve üretime adapte edilecek yapıya kavuşturulması gerektiği önerisinde bulundu.

Araç çubuğuna atla