• Agile inovasyon nedir, ne işe yarar?

  İş dünyası artık “kazanan hepsini alır” sürecine girdi. Her sektörün ilk üç oyuncusu %40-70 oranında kâra ve %40-77 pazar payına sahip oluyor. Eğer değişime uyum sağlayamazsanız kaybedersiniz. Bugün en iyi Agile inovasyon örneklerini ortaya koyan Uber, Airbnb ve Netflix’in sektörlerinde ‘kazanan’ olmasının en temel sebebi, değişime uyum sağlamayı başarabilecek bir inovasyon kültürü yaratmış olmalarıdır.

 • Değişimi Anlamak ve Yönetmek

  Çalışanları değişime uyumlanan, değişimi yaşayan, yeniliklerin parçası haline gelebilen ve bir süre sonra da değişimin savunucuları olmaya başlayan şirketler, hızlı değişimle birlikte hızla yol almayı başarırken, sessiz veya görünür değişim direncini ortadan kaldırma konusunda başarı sağlayamayan şirketler, değişimin ters rüzgarlarının etkisiyle, alabora olma riski taşıyorlar.

 • 28

  “Eczacıbaşı Geleceğin Gücü” inovasyon ve girişimcilik programı hayata geçirildi

  Türkiye'nin ilk çok merkezli kurumsal inovasyon ve girişimcilik programı "Eczacıbaşı Geleceğin Gücü", Emre Eczacıbaşı liderliğinde hayata geçirildi.

 • Senaryo Planlama: Marka ve Şirketlerin Geleceği Düşünme Yaklaşımı

  Marka ve şirketler, geleceğin belirsizliği karşısında daha esnek stratejiler geliştirebilmek için geleceğe yönelik senaryo planlama yöntemini tercih ediyor.

 • 31

  Türkiye Girişimci Kurumlar Platformu kuruldu

  Türkiye’deki kurumsal şirketlerin “girişimci kurumlara” dönüşümünü destekleyen Türkiye Girişimci Kurumlar Platformu’nun (GKTR) kuruluşu basın toplantısıyla duyuruldu.

 • 73

  Bosch’tan Bursa’ya 1.2 milyarlık TL’lik yeni yatırım

  Bosch beş sene içinde hayata geçecek Bursa’daki 1,2 milyarlık üretim tesisi için yatırıma hazırlanıyor.

 • Yeni İş Yapış Biçimi Work 4.0 Hayatımıza Giriyor

  Endüstri 4.0 devriminin getirdiği dijitalleşme, zaman ve mekandan bağımsız, proje bazlı çalışma modeli Work 4.0 kavramını da hayatımıza sokuyor. Sınırsız süreli iş sözleşmeleri hayatımızdan neredeyse tamamen çıkıyor. Peki, freelance çalışma konusunda pratiği zayıf olan Türkiye bu yeni sisteme nasıl uyum sağlayacak? Tam zamanlı çalışmayı tercih etmeyen freelancer’ları, projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlerle bir araya getiren online iş platformu SanalUzman.com bizler için yeni olan bu iş yapış biçiminin giriş kapısı niteliğinde…

 • Yapay Zeka Ve İnsansız İnsan Kaynakları

  İnsan davranışlarını, iş performansını ve uyumluluğunu tahmin etmek insanların mevcut yöntemlerle yapamayacağı kadar kompleks ve önemlidir. Yapay zekayı işe alım süreçlerinde kullanarak etkinlik ve verimliliği artırmak mümkündür.

 • Sosyal sorumluluk projeleri dijital devrimle güç kazanıyor

  Dijital devrim firmalar için savaşmaları gereken birden çok cephe açtığı gibi, çeşitli avantajları da beraberinde getirdi.

 • Şirketler çalışanlarını ev sahibi yapıyor

  Büyük şehirlerde ucuz ev bulamama sorunu milenyum kuşağını olduğu kadar, son dönemde dünya genelindeki şirketleri de etkiler oldu, çünkü şirketler konut bariyerini aşamayan genç yetenekleri istihdam etmekte zorlanmaya başladılar. Bu sorunun çözümü de yine şirketlerden geldi: Bazı şirketler; bisiklet parkı, bedava spor kulübü üyeliği gibi yenilikçi fırsatlara, ev masrafl arını karşılamayı da eklediler.