• 53

  Bosch’tan Bursa’ya 1.2 milyarlık TL’lik yeni yatırım

  Bosch beş sene içinde hayata geçecek Bursa’daki 1,2 milyarlık üretim tesisi için yatırıma hazırlanıyor.

 • 73

  Rekabetin Geleceğini Görmek İçin Netflix’e Bakın

  Netflix’i izlerken biraz iddialı olabilir fakat hiç şüphe yok ki birçok lider bu şirketin nasıl çalıştığına bakarak rekabet ve inovasyonun geleceğinden küçük yansımalar görebilir.

 • 76

  Boğaziçi Üniversitesi, teknoloji transferi için ilk üniversite sermaye şirketini kurdu

  Türkiye’de üniversitelerde geliştirilen teknolojilerin ticarileşmesini sağlayacak, üniversiteye ait özel statüde ilk Teknoloji Transfer Ofisi anonim şirketi Boğaziçi Üniversitesi’nde kuruldu. Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş, sanayi başta olmak üzere iş dünyası ile işbirliği geliştirme sürecine ve girişimcilik ekosistemine önemli katkılar sağlayacak.

 • 100

  Fransa 76 milyon dolarlık Afrika startup fonunu duyurdu

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron VivaTech 2018‘de, 76 milyon dolarlık Afrika startup ​​fonunu duyurdu. Ardından AFD (Fransa Fon Ajansı) Dijital Görev Lideri Christine Ha, bahsedilen fon hakkında açıklamalarda bulundu. Ha’ya göre 76 milyon dolar olan fon üç parçaya bölünecek.

 • 66

  Türk Startup’ları öldüren 12 sebep

  Son beş yılda sürekli artan bir basın ilgisi, melek yatırımcılar, milyon dolarlık raundlar, ürün ve yeni şirket lansmanları, konferanslar, partiler, yurtiçi ve yurtdışı ödüller sayesinde bitmek bilmeyen başarı hikayeleriyle bezeli bir dünyadaymışız gibi bir hava var… Ancak gerçekler çok daha farklı. Girişimciler için ekmek, değil aslanın ağzında hatta midesinde…

 • 898

  Hasan Aslanoba: Şirketlerin Tek Kurtuluşu Kurumsal Fonlar Oluşturup Start-Up’lara Yatırım Yapmak

  Bugüne kadar 90 farklı start-up’a 80 milyon dolar yatırım yapan Hasan Aslanoba, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bursa Şubesi ve Bursa Sanayici ve İş Adamları Derneği (BUSİAD) iş birliği ile organize edilen “Dijital ve Girişimci Dünyada Markalaşmak” konulu söyleşide iş yaşamındaki tüm aşamaları ayrıntılı biçimde anlattı. Kurumsal şirketlere ve girişimcilere de ışık tutacağına olan inancımızla Digital Bursa’da bu uzun konuşmayı hemen tüm ayrıntılarıyla yayınlıyoruz.

 • 93

  Melek yatırımcılığın detayları BUSİAD’da ele alındı

  İstanbul Startup Angels - BUSİAD iş birliği ve MARSİFED ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bursa Şubesi’nin desteğiyle organize edilen Melek Yatırımcı Akademisi Buluşması, BUSİAD Evinde gerçekleştirildi.

 • 74

  Yeni Doğan Girişimcinin Şifresi, Hibrit ve Teknoloji

  OECD’nin varlık gelirlerini ele aldığı raporunda, son yıllarda eşitsizliklerin giderek arttığı ve servet eşitsizliğinin (wealth inequality) gelir eşitsizliğinden (income inequality) daha büyük oranda arttığı görülüyor.

 • 120

  Gelecekte herkes ‘taksici’ olacak

  Bir dönem 1 milyon dolarlık yatırımlarıyla start-up’ların hayallerini süsleyen Hasan Aslanoba, melek yatırımcılıktan vazgeçmiyor. Çünkü Aslanoba'ya göre yakın gelecekte herkes Uber'in karşısındaki 'taksiciler' gibi olacak.

 • 78

  Melek Yatırımcılar Bursa’da Buluşuyor

  İstanbul Startup Angels - BUSİAD iş birliği ve MARSİFED ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bursa Şubesi’nin desteğiyle organize edilecek Melek Yatırımcı Akademisi buluşması, 11 Mayıs 2018 Cuma günü BUSİAD Evi’nde gerçekleştirilecek.