• 146

  Instagram haber akış algoritmasını değiştirdi

  Instagram paylaştığı bir blog gönderisinde algoritmasını yeni gönderileri gösterecek şekilde güncellediğini duyurdu. Bu güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar Instagram haber kaynağında yeni gönderileri öncelikli olarak görebilecek.

 • 175

  Instagram Sesli ve Görüntülü Görüşmeyi Getirebilir

  Instagram, çok yakında sesli ve görüntülü görüşme özelliklerini kullanıcılarına sunmaya başlayabilir...

 • Instagram’da Hashtag Takip Dönemi 2
  232

  Instagram’da Hashtag Takip Dönemi

  Instagram her geçen gün kullanıcılarına yenilikler getirmeye devam ediyor. Programı kullanan insanlar bundan böyle, sürekli takip etmek istediği veya beğendiği hashtagleri bir profili takip eder gibi takip edebilecek.

 • Instagram, Direct ile SnapChat’a Rakip Olacak

  Instagram, Direct adlı mesajlaşma uygulamasını piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Mevcut Instagram uygulamasının içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünü ana uygulamanın içinden çıkaracak olan Instagram, Direct adlı uygulamayla Snapchat’e daha dişli ve doğrudan bir rakip olacak.

 • Instagram canlı yayınlarına katılım isteği gönderilebilecek
  214

  Instagram canlı yayınlarına katılım isteği gönderilebilecek

  Instagram, geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu konuklu canlı yayın özelliğine yenilik getirdi.

 • Instagram’dan web için iki yeni özellik

  Instagram, web versiyonu için iki yeni özelliğini duyurdu. Artık Instagram’ın web sitesi üzerinden hikaye paylaşabilir ve gönderi kaydedebilirsiniz.

 • Instagram’da gizli reklam devri kapanıyor

  Instagram, ücret karşılığında paylaşım yapan kullanıcıların bunu açıklamasını istiyor. Facebook’un sahip olduğu uygulama yaptığı açıklamada, markalı içerik programının kapsamını genişleteceğini duyurdu.

 • Instagram pazarlamasında 2018 için 5 öngörü

  Kasım ayına hızlı bir giriş yaptık ve artık yavaş yavaş 2017’nin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Bu da demek oluyor ki 2018 yılının sosyal medya stratejilerini şimdiden belirlemeye başlamamız gerekiyor. 2017 yılında güçlü bir ivme ile büyüme gösteren Instagram’da önümüzdeki yıl bizi neler bekleyebilir bir bakalım.

 • Instagram da canlı yayın kervanına katıldı

  Sosyal ağların canlı yayın sevdası büyüyor. Facebook, Youtube, Periscope’un ardından Instagram da canlı yayın özelliğini test etmeye başladı. Instagram bu özelliği şimdilik Rusya’da test ediyor. Basına sızan ekran görüntülerinden uygulamanın kamera arayüzünde bulunan “Go Insta!” butonuna basıldıktan sonra canlı yayın yapmaya başlanabildiği görülüyor. Kullanıcıların canlı yayınları ise hikayeler kısmında “Live” ikonu ile gösteriliyor. Instagram’ın da sahibi olan Facebook, Periscope ve Youtube‘un canlı yayın yapabilme özelliğini Ocak ayında kullanıcılarına getirmişti. Şu anda test aşamasında olan Instagram canlı yayın özelliğinin yakın bir gelecekte dünya genelinde yayına alınması bekleniyor.

Araç çubuğuna atla