• 321

  Özcan Yazıcı Yazdı: Twitter Listeler Özelliğiyle ‘Bilgiyi’ Takip Et

  “Bilgi” ve “veri” özellikle iş yaşamımızda stratejik bir öneme sahip. Şirketlerin, kurumların, profesyonellerin hedef kitleler, sektörler, rakipler, teknoloji ve yenilikler hakkında “hızla” bilgiye ulaşması, “doğru ve zamanında” kararlar alması ayakta kalmaları için olmazsa olmazları haline geldi. Bilgi süreçlerini etkin takip için dijital platformların içinde kolaylaştırıcı araçlar bulunuyor. Burada sizlerle Twitter’daki “Listeler” özelliğini paylaşmak istiyorum.

 • 437

  Twitter’dan “tweet’i gizle” seçeneği

  Sosyal medya platformu Twitter, “Tweet’i Sakla (Hide Tweet)” özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu.

 • 380

  Twitter, Periscope’u “Talk Show” Platformuna Döndürecek Bir Güncelleme Getirdi

  Twitter, Periscope uygulamasından vazgeçmediğini yeni güncellemesi ile gösterdi. Periscope kullanıcıları artık canlı yayına kişileri davet edebilecek. Bu sayede yayın, bir şov programı izlenimi verecek.

 • 286

  Twitter’dan futbolseverleri sevindirecek özellik

  Futbolseverler, Twitter’ın yeni özelliği sayesinde Avrupa’nın öncü futbol liglerinde artık her maçın kilit noktalarını canlı olarak takip edebilecek

 • 610

  Twitter, Hesap Doğrulamayı Herkese Açmak İçin Çalışıyor

  Periscope yayınında takipçileriyle görüşen Twitter CEO’su Jack Dorsey, yeni amaçlarının hesap doğrulama hizmetini herkese açmak olduğunu belirtti.

 • 555

  Twitter’dan ‘yer imleri’ özelliğini devreye soktu

  Sosyal paylaşım sitesi Twitter, uzun süredir test ettiği bookmarks (yer imleri) özelliğini hizmete soktu.

 • Ankara'daki saldırı sonrası Facebook ve Twitter erişimi engellendi
  1096

  Ankara’daki saldırı sonrası Facebook ve Twitter erişimi engellendi

  Ankara Kızılay Meydanı’nda meydana gelen terör saldırısı sonrası mahkeme kararıyla Facebook ve Twitter’a erişim engellendi. Saldırı sonrasında RTÜK medya kuruluşlarına yayın yasağı getirdi. Kullanıcıların haber almak için yoğun şekilde kullandığı sosyal medya sitelerine Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği patlamayı içeren görüntülerin paylaşılması nedeniyle erişimi engelledi. Yaklaşık yarım saattir aktif olan engellemenin ne kadar süreyle devam edeceği ise şu anda belli değil. Konuyla ilgili Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan metne aşağıdan ulaşabilirsiniz. Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Kızılay‘daki terör saldırısının ardından sosyal medyada paylaşılan yaralı veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntülere erişimin engellenmesi kararı aldı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, TİB, 5156 Sayılı Yasa kapsamında, Ankara Cumhuriyet...