• 394

  Adobe’dan YouTuberlar için video düzenleme uygulaması: Premiere Rush CC

  Özellikle online video içerik oluşturucuları için tasarlanan yeni bir video düzenleme uygulaması ile karşımıza çıkan Adobe, Premiere Rush CC uygulamasını kullanıma sundu.

 • 296

  YouTube kopya içeriğe karşı yeni kurallar koydu

  YouTube, partner programına dahil olup da reklamlardan para kazanmak isteyen içerik üreticileri için, kopya içeriğe karşı yeni kurallar getirdi.

 • 357

  YouTube’da dikey reklam dönemi

  Birkaç ay önce dikey video desteği sunmaya başlayan YouTube, dikey reklam özelliğini devreye alıyor.

 • 426

  YouTube’un yeni müzik servisi YouTube Music yakında geliyor

  YouTube, uzun süredir beklenen çevrimiçi müzik servisi YouTube Music'i duyurdu.

 • 578

  YouTube beklenen özelliği kullanıma sunuyor

  Youtube hikayeler özelliği yakında kullanıma sunulacak. İlk görüntüleri ortaya çıkan özelliğin yapay zeka destekli olacağı kesinleşti. Kanalların gönderi paylaşmasına geçtiğimiz dönemde izin veren Youtube, şimdi de story paylaşımı yapılabilmesini sağlayacak.

 • 701

  YouTube Go Türkiye’ye geliyor

  Kullanıcıların YouTube’dan video indirip daha sonra internete bağlı değilken bile izlemesine ve yakındakilerle paylaşmasına izin veren YouTube Go, Türkiye’ye geliyor.

 • Youtube TV yayın platformu olmakta kararlı

  Youtube, TV yayıncılığına yönelik planladığı adımlarını istikrarlı biçimde ilerletiyor. Daha önce Youtube Red ile özel içeriklere aylık ücretlerle erişim modeline geçiş yapan Youtube online TV servisini de gelecek yıl başlatmaya hazırlanıyor. The Information‘ın yayınladığı rapora göre şirket online TV servisi için ESPN, ABC ve CBS gibi dev medya kuruluşları ile görüşmeler yapıyor. Aktarılan bilgilere göre ESPN, ABC ve CBS gibi büyük yayıncılar Youtube’un online TV servisinin içerisinde yer alacak. Ancak Youtube’un ilk etapta görece ufak kullanıcı sayısına sahip HGTV gibi yayıncıları servisine dahil etmeyeceği belirtilmiş. Kablolu yayına abone olmak istemeyen kullanıcıları hedefleyecek olan Youtube’un online TV servisi için aylık fiyatı...

 • Youtube canlı yayın da ‘ben de varım’ dedi

  Twitter‘ın satın aldığı Periscope’un 2014 yılında tetiklediği video ve canlı yayın özelliği, sosyal ağın dev markalarının yeni rekabet alanı oldu. Facebook Live’ın ardından beklendiği gibi Youtube da mobil üzerinden canlı yayın özelliğini devreye aldığını duyurdu. Bir süredir tarayıcı versiyonu üzerinden canlı yayın yapmaya imkan tanışan Youtube böylece mobil cihazlara açılarak rekabette “ben de varım” dedi. Youtube, mobil üzerinden canlı yayın özelliğini ilk etapta belirli içerik üreticilerine açacak. Önümüzdeki dönemde ise Youtube’un mobil uygulaması üzerinden canlı yayın yapılabilmesinin tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Kullanıcılar Youtube uygulamasının sağ alt kısmında belirecek kırmızı büyük buton ile hızlıca canlı yayın yapabilecekler. Canlı yayın tuşuna basılmasıyla...