• 2018 Blockchain için büyük bir yıl olacak

  Bitcoin'in teknolojisi olan blockchain için 2018 yılının 2017 yılından çok daha heyecanlı olaylarla birlikte gelmesi muhtemel.

 • 19

  Bitcoin, 1 Aralık’tan bu yana elde ettiği tüm kazancı yitirdi

  1 günde Bitcoin'in kayıpları piyasa değerinde yaklaşık 30 milyar dolar kayba neden oldu

 • Hazine Müsteşarlığı’ndan kripto para hamlesi

  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı bugün yaptığı basın açıklamasıyla Finansal İstikrar Komitesi’nde kripto paralara ilişkin düzenlemelerin geliştirilmesi için bir çalışma grubunun oluşturulmasına karar verildiğini duyurdu.

 • Güney Kore kripto paraları yasaklamaya hazırlanıyor

  Güney Kore kısa süre önce sinyallerini verdiği sözünü tutacağını açıkladı. Ülkenin yöneticileri, Güney Kore içindeki kripto para borsalarını yasaklamak üzere hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

 • Ekonomide Paradigma Değişimi; Blockchain ve Bitcoin

  Bir sabah uyandığınızda; Ülkenizde ki tüm bankaların kapandığını, paranızı ve/veya değerli varlıklarınızı çekemediğinizi düşünün. Hiçbir resmi otorite veya banka açılış için kesin bir tarih veremiyor ve varlıklarınızı bir daha çekip-çekemeyeceğiniz dahi meçhul… İçinde bulunduğunuz sisteme olan güveniniz bundan nasıl etkilenirdi? Böyle bir haksızlık karşısında tepkiniz nasıl olurdu?  Yunanistan’ın 2008’de başlayan bankacılık krizi veya diğer adıyla finansal kriziyle başlayan bir sürecin parçasıydı bu sorunlar. 2008 global krizi ile birlikte sadece Yunanistan’da değil, tüm Dünya’da içinde bulundukları ekonomik ve politik sisteme karşı bir güvensizlik başladı. Ve bu güvensizlik; isyan ve başkaldırıyla şekillenen kaotik bir kamuoyuna dönüştü. Bu tarz bir konjonktür belki bir...

 • Ripple Nedir?

  2017'nin gündem konularından biri de sanal paralar oldu. Bitcoin'in öne çıktığı kripto paralardan ripple, son dönemde 10 kat arttı. İnternet aracılığıyla kullanılan ve herhangi bir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan kripto para birimleri piyasası hacmi 2018'in ilk günlerinde yükseldi ve 750 milyar dolara yaklaştı.

 • Kasap Döner’den bir ilk, Bitcoin ile ödeme alacak

  Kasap Döner Türkiye'de bir ilke imza atarak kripto para birimi Bitcoin ile 2018 yılından itibaren ödeme almaya başlayacağını duyurdu.

 • Bugünün İşletmeleri İçin Blockchain’den Yararlanma Yolları

  Blok zinciri teknolojisi, özellikleri ve potansiyeliyle işletmeler için verimliliğin kapılarını açacak önemli bir altyapı. Bu teknolojiyi temel alarak ortaya çıkarılan ürün ve hizmetler önemli verimlilik ve etkinlik fırsatları sunuyor.

 • 43

  Bilgisayar bilimcisi gözüyle kripto para ve yatırımcıya “tavsiye”ler

  Kripto para olarak bilinen ve Blockchain teknolojisine dayanan Bitcoin 20 bin dolar seviyesine çıktıktan sonra son 2-3 gün içerisinde yüzde 30-40 düzeylerinde sert bir düşüş yaşadı. Dünya genelinde gündem olmaya devam eden Bitcoin ile ilgili Chris Stephenson farklı bir penceredenanalizde bulundu. T24'te yayınlanan Chris Stephenson'ın anilizini Digitalbursa.com okurlarıyla paylaşıyoruz.

 • Bitcoin insanlık tarihinin en önemli icadı olabilir mi?

  Bitcoin ve onun temelini oluşturan Blockchain teknolojisi tüm dünyada gündemde daha fazla yer kaplamaya devam ediyor. Youtuber ve blog yazarı Barış Özcan, hazırladığı başarılı videosu ile Bitcoin ve blockchain teknolojisini herkesin anlayacağı bir içerikle açıklamış.