• 19

  Bitcoin, 1 Aralık’tan bu yana elde ettiği tüm kazancı yitirdi

  1 günde Bitcoin'in kayıpları piyasa değerinde yaklaşık 30 milyar dolar kayba neden oldu

 • Ekonomide Paradigma Değişimi; Blockchain ve Bitcoin

  Bir sabah uyandığınızda; Ülkenizde ki tüm bankaların kapandığını, paranızı ve/veya değerli varlıklarınızı çekemediğinizi düşünün. Hiçbir resmi otorite veya banka açılış için kesin bir tarih veremiyor ve varlıklarınızı bir daha çekip-çekemeyeceğiniz dahi meçhul… İçinde bulunduğunuz sisteme olan güveniniz bundan nasıl etkilenirdi? Böyle bir haksızlık karşısında tepkiniz nasıl olurdu?  Yunanistan’ın 2008’de başlayan bankacılık krizi veya diğer adıyla finansal kriziyle başlayan bir sürecin parçasıydı bu sorunlar. 2008 global krizi ile birlikte sadece Yunanistan’da değil, tüm Dünya’da içinde bulundukları ekonomik ve politik sisteme karşı bir güvensizlik başladı. Ve bu güvensizlik; isyan ve başkaldırıyla şekillenen kaotik bir kamuoyuna dönüştü. Bu tarz bir konjonktür belki bir...

 • Kasap Döner’den bir ilk, Bitcoin ile ödeme alacak

  Kasap Döner Türkiye'de bir ilke imza atarak kripto para birimi Bitcoin ile 2018 yılından itibaren ödeme almaya başlayacağını duyurdu.

 • 43

  Bilgisayar bilimcisi gözüyle kripto para ve yatırımcıya “tavsiye”ler

  Kripto para olarak bilinen ve Blockchain teknolojisine dayanan Bitcoin 20 bin dolar seviyesine çıktıktan sonra son 2-3 gün içerisinde yüzde 30-40 düzeylerinde sert bir düşüş yaşadı. Dünya genelinde gündem olmaya devam eden Bitcoin ile ilgili Chris Stephenson farklı bir penceredenanalizde bulundu. T24'te yayınlanan Chris Stephenson'ın anilizini Digitalbursa.com okurlarıyla paylaşıyoruz.

 • Bitcoin insanlık tarihinin en önemli icadı olabilir mi?

  Bitcoin ve onun temelini oluşturan Blockchain teknolojisi tüm dünyada gündemde daha fazla yer kaplamaya devam ediyor. Youtuber ve blog yazarı Barış Özcan, hazırladığı başarılı videosu ile Bitcoin ve blockchain teknolojisini herkesin anlayacağı bir içerikle açıklamış.

 • Bitcoin Nasıl Alınıp Satılır?

  Mahfi Eğilmez: Bu bilgileri sadece sistemin nasıl çalıştığı konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla sunuyorum. Amacım asla ve kesinlikle bir yatırım tavsiyesi vermek değildir. Kişisel görüşüm bu tür kime ait olduğu belli olmayan işlerden uzak durulması yönündedir. Bu konuda bir Amerikan atasözünü hatırlatmak isterim: "Kediyle oynayan tırmalanmayı göze alır."

 • 556

  Anneye Anlatır Gibi: Bitcoin Nasıl Çalışır?

  Kimi yorumculara göre blockchain teknolojisi internetten de daha büyük bir buluş. Dijital para olarak ünlenen Bitcoin de bu teknolojiye dayanıyor. Ama Bitcoin hala birçok kişi tarafından tam algılanabilmiş değil. İşte Medium yazarı Meriç Bahçeci'nin yine bir Medium yazsından çevirdiği, Bitcoin'in ‘teknik olmayan’ en kapsamlı açıklaması.