• 54

  Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’si açıldı

  Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’si City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde kullanıma açıldı.

 • 66

  Fransa büfelerde Bitcoin satmaya başlayacak

  Fransa Tütün Satıcıları Federasyonu, Ocak ayından itibaren ülkedeki tütün büfelerinde Bitcoin ve Ethereum satılmaya başlanacağını duyurdu.

 • 309

  Yeniçağ’ın Dolandırıcılık Yöntemi: Bitcoin Dolandırıcılığı

  Blockchain teknolojisi ve bitcoin yatırımı son yılların en gözde konularından birisi. Özellikle bitcoin yatırımlarıyla ilgili dolandırıcılık vakaları da zaman zaman gündeme geliyor. Bilişim Hukuku uzmanı Şaban Cankat Taşkın, bitcoin dolandırıcılığının nasıl gerçekleştiğini, kişisel verilerin nasıl ele geçirildiğini, bu tür dolandırıcılık durumlarında sorumlulukların neler olduğunu, açılacak davalarda hukuksal süreçlerin nasıl işlediğini ve yatırımcıların nelere dikkat ederek hareket etmeleri gerektiğini Digital Bursa için yazdı...

 • 143

  Hem bitcoin, hem de Bitcoin hızla normalleşiyor

  Bitcoin derken aslında iki ayrı “şey”den bahsediyoruz. Bir yanda, bir para birimi olarak (küçük harfle başlayan) bitcoin var. Öte yanda, blockchain teknolojisi sayesinde, desantralize bir ödemeler sistemi olan (büyük harfle başlayan) Bitcoin var. Şimdi benim gördüğüm şudur: Hem Bitcoin hem de bitcoin hızla normalleşiyor.

 • 179

  Bitcoin’in çöküşü: Zirveden alanlar paralarının yüzde 70’ini kaybetti

  2017'nin en çok konuşulan konularından birisi olan sanal para birimi Bitcoin'in değeri, geçen yıl yaklaştığı 20 bin dolar seviyelerinden iyice uzaklaşmış durumda.

 • 180

  Bankalara uyarı geldi, Bitcoin hızla düştü

  Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları, Bitcoin işlemi yapan bankaların puanının düşürülebileceğini açıkladı, piyasa hacmi hızla gerileyerek 285 milyar doların altına düştü.

 • 222

  Bitcoin nasıl çalışır?

  Bitcoin ile ilgilenen kişinin öncelikle, bitcoin konseptinin gerçek hayata geçebilmesinin altında yatan en büyük etkenin blockchain teknolojisi olduğunu bilmesi ve bu teknolojinin nasıl çalıştığını anlayabilmesi gerekir.

 • 186

  Hadi Bitcoin’i Yok Edelim!

  Kimse bir BTC’yi kopyalayamaz; ama herkes Bitcoin fikrini kopyalayabilir. Bu durumda bir devlet, kurum veya sıradan bir topluluk nasıl bir formül uygulayarak Bitcoin’i kullanışsız veya lüzumsuz bir hale getirebilir? İşte bunun için birkaç senaryo.

 • 180

  Bitcoin’in toplam piyasa değeri 160 milyar doları aştı

  Geçen Ağustos ayının sonlarıydı. Ben hayatımın ilk Bitcoin yazısını yazdım. O zamandan beri takip ediyorum. Dünya Gazetesi'nden Güven Sak, Bitcoin ile ilgili son gelişmeleri analiz etti.

 • 163

  Bitcoin’in hukuksal problemleri

  Mevcut yapısı itibarıyla bir an için Bitcoin ekonomik değeri olan, mülkiyet hakkı kapsamında korunan bir ödeme aracı ve/veya yatırım aracı olarak kabul edilse de beraberinde pek çok sorunu getirecek. Stj. Av. Mahmut Aydemir, konuyla ilgili olası hukuksal sorunları Dünya Gazetesi için yazdı.