• Hazine Müsteşarlığı’ndan kripto para hamlesi

  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı bugün yaptığı basın açıklamasıyla Finansal İstikrar Komitesi’nde kripto paralara ilişkin düzenlemelerin geliştirilmesi için bir çalışma grubunun oluşturulmasına karar verildiğini duyurdu.

 • Güney Kore kripto paraları yasaklamaya hazırlanıyor

  Güney Kore kısa süre önce sinyallerini verdiği sözünü tutacağını açıkladı. Ülkenin yöneticileri, Güney Kore içindeki kripto para borsalarını yasaklamak üzere hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

 • Ekonomide Paradigma Değişimi; Blockchain ve Bitcoin

  Bir sabah uyandığınızda; Ülkenizde ki tüm bankaların kapandığını, paranızı ve/veya değerli varlıklarınızı çekemediğinizi düşünün. Hiçbir resmi otorite veya banka açılış için kesin bir tarih veremiyor ve varlıklarınızı bir daha çekip-çekemeyeceğiniz dahi meçhul… İçinde bulunduğunuz sisteme olan güveniniz bundan nasıl etkilenirdi? Böyle bir haksızlık karşısında tepkiniz nasıl olurdu?  Yunanistan’ın 2008’de başlayan bankacılık krizi veya diğer adıyla finansal kriziyle başlayan bir sürecin parçasıydı bu sorunlar. 2008 global krizi ile birlikte sadece Yunanistan’da değil, tüm Dünya’da içinde bulundukları ekonomik ve politik sisteme karşı bir güvensizlik başladı. Ve bu güvensizlik; isyan ve başkaldırıyla şekillenen kaotik bir kamuoyuna dönüştü. Bu tarz bir konjonktür belki bir...

 • Ripple Nedir?

  2017'nin gündem konularından biri de sanal paralar oldu. Bitcoin'in öne çıktığı kripto paralardan ripple, son dönemde 10 kat arttı. İnternet aracılığıyla kullanılan ve herhangi bir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan kripto para birimleri piyasası hacmi 2018'in ilk günlerinde yükseldi ve 750 milyar dolara yaklaştı.

 • Kasap Döner’den bir ilk, Bitcoin ile ödeme alacak

  Kasap Döner Türkiye'de bir ilke imza atarak kripto para birimi Bitcoin ile 2018 yılından itibaren ödeme almaya başlayacağını duyurdu.

Araç çubuğuna atla