• Sesli Asistanlar Günlük Hayatımızı Nasıl Değiştiriyor?

  Her dediğimizi dinleyen ve yerine getiren, her ihtiyacımızı öngören ve gerektiğinde hemen harekete geçen bir asistanımızın olması hepimizin arzu edebileceği bir lükstür herhalde. Aslında yapay zeka asistanları olarak bilinen sesli asistanlar sayesinde bu lüksü bir çoğumuz belirli seviyelerde yaşıyoruz. Birçok şekilde ve farklı platformlar aracılığıyla bizlere ulaşan sesli asistanlar, bir uyandırma sözcüğü veya komutu ile aktif hale geçtikten sonra bizler için ışıkları açıp kapatmak, bazı soruları cevaplamak, müzik listesini çalmak ve online sipariş vermek gibi birçok eylemi gerçekleştirebilirler. Teknoloji tabanlı olan sesli asistanlar daha da güçlü hale geldikçe, hem kişisel hem de iş dünyalarındaki yararları hiç şüphesiz giderek artacaktır. Sesli...

 • Sohbet Eden Yapay Zeka Platformları

  Karşılıklı konuşmalı yapay zekâ platformları(CAP) yapay zekâ ve makina öğrenmesinin gücünü kullanarak büyük bir hızla gelişmekte ve daha çok tüketilebilir alanlarda yaygınlaşıyor. Sesli asistanlar olarak bildiğimiz karşılıklı konuşmalı yapay zekâ platformları iş dünyasında ve müşteri deneyimlerinde temelden bir değişikliğe yol açtı.

 • Google Asistan Artık Türkçe Dil Desteğine Sahip

  Google’ın dijital asistanı Google Asistan'ın beklenen Türkçe dil desteği 15 Aralık tarihinde geldi.

 • Ses teknolojileri iş hayatını nasıl değiştiriyor?

  Forbes Agency Council üyesi yöneticiler, iş yerinde ses teknolojilerinin nasıl kullanılabileceğine yönelik yorumlarını paylaştı.

 • Amazon Hasta Olduğunuzu Anlayacak

  Kişisel Gizlilik ve özellikle de sağlık verilerinin gizliliği tüm dünyada önem kazanırken, Amazon’un ilginç bir patente imza attığı görüldü. Sesli asistan Alexa için alınan patent, bir kullanıcının sesini ve diğer belirtileri dinleyerek, hasta olup olmadığına karar verecek olan yazılımı gösteriyor. Yazılımın nihai amacı kullanıcıya ilaç satmak.

 • Google Duplex test sürecine başlıyor

  Ana Sayfa » Genel Google Duplex, test sürecine başlıyor Doğukan AKBULUT Tarafından 10 Ekim 2018 0 0 Google’ın yeni yapay zeka teknolojisi Google Duplex, gerçek insanlarla konuşarak randevu veya rezervasyon yapmanıza olanak sağlıyor.

 • Cebinizde Verimliliği Artıracak Bir Araç Var. Farkında Mısınız?

  Neredeyse hepimizin bir kişisel asistanı var. Bu asistan cihazınızdaki bir yazılım: Akıllı asistan (Intelligent Assistant: IA). Bu asistanları laptoplarımızda (Microsoft’un Cortana’sı), telefonlarımızda (Google Asistan, Apple’ın Siri’si, Samsung’un Bixby’ı) ve akıllı hoparlörlerimizde (Amazon’un Alexa’sı, Baidu’nun Little Fish’i) taşıyoruz.

 • Common Voice: Makineler şirket güdümünde konuşup yazmasın

  Özellikle akıllı telefonlarda yoğun biçimde kullandığımız sesli asistan teknolojileri yapay zeka sayesinde çok hızlı gelişiyor. Ses tanıma sistemleri, makinelerin dil öğrenimi, otomatik deşifre ve bunların gazeteciliğe etkisi artık fantazi değil. Common Voice bu yeni alanın şirketlerin tekelinde boğulmaması için başlatılan değerli bir çaba.

 • Yakında Google Asistan’a İstediğiniz Gibi Seslenebileceksiniz

  2018 yılı planları içerisinde büyük bir yer kapladığı CES 2018'de ayan beyan ortaya çıkan Google Assistant, kullanıcıların görüşleri doğrultusunda şekillenmeye devam ediyor.

 • Google Assistant 2018’de Her Yerde Olmak İstiyor

  CES 2018'de Google devasa bir atakla Google Assistant'ı akıllı ekranlardan kulaklıklara, otomobilden televizyona her cihaza uyumlu getiriyor.