Dijital Strateji ve İş Geliştirme Direktörü , Sosyalink

"Hiçbir sorun, o sorunu yaratan bilinç düzeyiyle çözülemez."

Albert Einstein

"Sosyal medyada görünen ve değerli olan vaadiniz değil, bizzat yaşattığınız deneyimdir. Hakkınızdaki algının temeli budur. Vaatler soyut ve gerçekleşme ihtimali olan iddiadır; deneyim ise gerçeğin kendisidir."

Özcan Yazıcı

"Artık ‘kalp’ kazanmadan ‘para’ kazanamazsınız."

Özcan Yazıcı

Özcan Yazıcı

1969 Artvin’de doğan Özcan Yazıcı 1986 yılında Mustafakemalpaşa Lisesi’nden mezun oldu. 1987 yılında 1 yıl Marmara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’ne devam etti. Aynı yıl bölüm değiştirdi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu.

1993 - 2009 yılları arasında 16 yıl boyunca Bursa Olay Gazetesi'nde ekonomi muhabiri, politika muhabiri, yurt haberleri editörü ve politika editörü olarak görev yaptı. Olay FM ve Olay TV’de çeşitli programlar hazırlayıp sundu.

2003-2007 yılları arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi’nin iki dönem başkanlığını yaptı. 2010 yılında gayrimenkul sektörüne yönelik E-Konut isimli dergiyi yayınladı.

Yine 2010 yılında internet medyasına adım attı ve www.bursaport.com haber sitesini kurdu ve 1 yıl boyunca Genel Yayın Yönetmenliği’ni sürdürdü. 2011 yılında kurulan Aktif İnternet Medyası Derneği’nin (AKİMED) kurucu başkanlığını üstlendi ve 3 yıl boyunca bu görevini sürdürdü.

2012 yılından itibaren çalışmalarını dijital iletişim, sosyal medya, dijital strateji geliştirme alanında yoğunlaştırdı. Eylül 2012’de Sosyalink Sosyal Medya Danışmanlığı’nı kurdu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) kayıtlı Bursa’nın ilk dijital ajansı olan Sosyalink Sosyal Medya, halen çeşitli kurum, marka ve kişilere dijital strateji geliştirme, dijital iletişim yönetimi, sosyal medya alanında danışmanlık hizmeti veriyor.

Üniversiteler, SİAD’lar, çeşitli sivil toplum örgütleri ile benzeri kurumların konferans ve toplantılarına konuşmacı olarak katılıyor ve “Sosyal Medya İletişimi”, “Sosyal Medya Pazarlaması”, “Dijitalleşme” ve “Dijital Pazarlama” üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Uzmanlık yazılarını www.ozcanyazici.com bloğu ile https://medium.com/@ozcanyazici ve www.perakende.org sitesinde yayınlıyor.

Son Yazıları