PayPal Türkiye faaliyetlerini durdurdu

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 200 ülkede uzun yıllardır online ödeme sistemi olarak kullanılan Paypal, BDDK’nın lisans başvurusunu kabul etmemesi üzerine Türkiye faliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. Paypal, kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlayan bir servis. Şirketin web sitesinden yapılan açıklamaya göre BDDK lisansı alamayan Paypal, Türkiye operasyonunu durdurmak zorunda kaldığını duyurdu. Önümüzdeki dönemlerde gerekli izinleri almak için çalışmalarına devam edeceğini açıklamasına ekleyen PayPal, 6 Haziran 2016...

859
859

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 200 ülkede uzun yıllardır online ödeme sistemi olarak kullanılan Paypal, BDDK’nın lisans başvurusunu kabul etmemesi üzerine Türkiye faliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı.

Paypal, kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlayan bir servis.

Şirketin web sitesinden yapılan açıklamaya göre BDDK lisansı alamayan Paypal, Türkiye operasyonunu durdurmak zorunda kaldığını duyurdu. Önümüzdeki dönemlerde gerekli izinleri almak için çalışmalarına devam edeceğini açıklamasına ekleyen PayPal, 6 Haziran 2016 itibariyle kullanıcılarının servis üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını bildirdi.

İlgili Haber  Google haritalar ve Google Earth artık daha net

Paypal tarafından yapılan resmi açıklama ise şöyle:

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme
PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

paypal1

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar