Ripple CEO’suna göre düzenleyiciler Blockchain’in önünü açmalı

Teknoloji sektöründeki düzenlemelerin önemine değinen Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, getirilecek regülasyonlar sayesinde Blockchain ve kripto paraların çok daha hızlı bir şekilde benimseneceğine dikkat çekti.

291
291

Teknoloji sektöründeki düzenlemelerin önemine değinen Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, getirilecek regülasyonlar sayesinde Blockchain ve kripto paraların çok daha hızlı bir şekilde benimseneceğine dikkat çekti.

Singapur FinTech Festivali sırasında, Uluslararası Para Fonu’dan (IMF) Ross Leckow ile söyleşi gerçekleştiren Garlinghouse, Blockchain regülasyonlarının öneminden bahsetti. Garlinghouse’a göre, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’nde (ASEAN) yapılacak olan düzenlemeler bu teknolojilerin çok daha yaygın bir şekilde kullanılmasına ön ayak olacak.

Ripple ASEAN bölgesinde yüzde 200 büyüme gerçekleştirdi

“Düzenleyicilerin Blockchain ve kripto para konularına açıklık getirmesi, Blockchain’den beslenmeyi kolaylaştıracaktır.” diyen Brad Garlinghouse, Singapur, Endonezya, Tayland, Malezya ve Filipinler’in dahil olduğu ASEAN’da birçok pazarda Blockchain’in belirsiz durumda olduğu dile getirdi.

İlgili Haber  Perakendeciliği dönüştürmesi beklenen 5 teknoloji

ASEAN pazarı için düzenleyici yasalar genellikle olumlu yönde olsa da, özellikle kripto paralar ve Blockchain bankalar tarafında bazı zorluklarla karşılaştı. Ripple’ın tüm dünyadaki müşterilerinin yüzde 50’si bu bölge olduğu için, Garlinghouse açısından tüm sorunların çözülmesi büyük önem taşıyor.

Ripple’ın geçtiğimiz yıl sadece bu bölgede yüzde 200 büyüdüğünü sözlerine ekleyen Garlinghouse, Tayland’ı örnek göstererek XRP’nin yasallaştırılmasının bu büyümeye ön ayak olduğunu ifade etti.

İlgili Haber  Çiftlikten raflara: Walmart, tarladaki sebzeyi Blockchain ile takip edecek

Singapur FinTech Festivali hakkında konuşan bir başka isim olan IMF Başkanı Christine Lagarde de görüşlerini IMF’in resmi web sitesi üzerinden yayımladı. Singapur’un rüzgarlarını örnek göstererek değişime işaret eden Lagarde, bu rüzgarların beraberinde yepyeni fırsatları da getirdiğini ifade etti. “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.” diyerek ünlü filozof Heraklitos’a gönderme yapan IMF Başkanı, Singapur FinTech Festivali’nin büyük bir değişimin ön ayağı olduğunu belirtti.

Kaynak:

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar