SatoshiPay blockchain ödeme sistemini dijital yayıncılığa getiriyor

Mikro ödeme girişimi SatoshiPay, Avrupa’nın en büyük yayıncılarından biri olan Axel Springer SE ile içeriklerinde blockchain ödeme yöntemini kullanmak için iş birliğine gitti.

275
275

Mikro ödeme girişimi SatoshiPay, Avrupa’nın en büyük yayıncılarından biri olan Axel Springer SE ile içeriklerinde blockchain ödeme yöntemini kullanmak için iş birliğine gitti.

İngiltere merkezli girişim SatoshiPay, yaptığı basın açıklamasında Axel Springer SE tüketicilerinin içerikler için ödemelerini Stellar blockchain teknolojisi ile geliştirilmiş SatoshiPay’in dijital cüzdanı ile gerçekleştirebileceğini belirtti. Axel Springer sahip olduğu Business Insider, Die Welt ve Rolling Stone dergileriyle biliniyor.

SatoshiPay tarafından yapılan açıklamaya göre 31 Ocak’tan itibaren dijital cüzdan Axel Springer’in online ürünlerine herhangi bir aracı olmaksızın entegre edilecek. Böylece ödemeler, müşterinin hesabından doğrudan yayıncının hesabına aktarılacak.

İlgili Haber  Küresel etkisi olabilecek 6 Blockchain girişimi

Axel Springer yöneticilerinden Dr. Valentin Schöndienst, blockchain tabanlı ödemelerin işlem ücretlerini önemli ölçüde azalttığını ve içerikler için yeni para kazanma sistemlerine fırsat sunduğunu vurguluyor.

Stellar blockchain teknolojisini kullanan SatoshiPay’in söylediğine göre euro ve dolar gibi farklı para birimlerini destekliyor ve transfer işlemlerini saniyeler içersinde gerçekleştiriyor.

İlgili Haber  Sessiz Devrim: Bitcoin ve Blockchain

2014 yılında kurulan SatoshiPay, Temmuz 2017’ye kadar bitcoin tabanlı çalışıyordu. Kasım 2017’de Stellar Geliştirme Vakfı ile iş birliğine giden girişim çok daha hızlı ve az maliyetli bir yönteme geçerek Aralık 2017’den itibaren Stellar ağına tamamen entegre oldu.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar