Sönmez Holding CEO’luğuna Kemal Erdoğan getirildi

Sönmez Holding, stratejik bir karar alarak grup CEO’luğu için atama yaptı ve bu önemli pozisyona Kamil Koç’un eski Genel Müdürü Kemal Erdoğan’ı getirdi. Sönmez Holding CEO’su Kemal Erdoğan, ilk açıklamasında hedeflerinin istihdam imkanlarını artırmak olduğunu dile getirirken, turizm, tekstil ve lojistik alanında yeni yatırımlara imza atacaklarını söyledi. Yeni başladığı CEO’luk göreviyle Sönmez Holding’deki mesaisine başlayan Erdoğan, gündemi değerlendirdi. Daha önce Kamil Koç’ta genel müdürlük görevinde bulunan Erdoğan, Sönmez Holding’in pek çok sektörde bulunan girişimleriyle bugün bin 600 kişiyi istihdam eden bir şirketler...

1448
1448

Sönmez Holding, stratejik bir karar alarak grup CEO’luğu için atama yaptı ve bu önemli pozisyona Kamil Koç’un eski Genel Müdürü Kemal Erdoğan’ı getirdi. Sönmez Holding CEO’su Kemal Erdoğan, ilk açıklamasında hedeflerinin istihdam imkanlarını artırmak olduğunu dile getirirken, turizm, tekstil ve lojistik alanında yeni yatırımlara imza atacaklarını söyledi.

Yeni başladığı CEO’luk göreviyle Sönmez Holding’deki mesaisine başlayan Erdoğan, gündemi değerlendirdi. Daha önce Kamil Koç’ta genel müdürlük görevinde bulunan Erdoğan, Sönmez Holding’in pek çok sektörde bulunan girişimleriyle bugün bin 600 kişiyi istihdam eden bir şirketler grubu olduğunu vurguladı.

Türkiye’de ve dünyada yaşanan terör olaylarının ekonomi üzerindeki etkisini değerlendiren Erdoğan, Türkiye için aslında oldukça uygun bir konumda olduğunu belirtti. “Tek şanssızlığımız pek çoğu dış kaynaklı siyasi sorunlar” diyen Erdoğan, Türkiye’nin üzerindeki sis bulutunun kalkması ve istikrarın sağlanmasıyla çok hızlı ilerleyebileceğini dile getirdi. Reel faizlerin gerilemesi, Çin ekonomisinin yavaşlaması, paranın pusulasının Türkiye’yi gösterebileceğini dile getiren Kemal Erdoğan, enerji fiyatlarındaki düşüşün de yatırımcıların yararına olduğunu vurguladı.

İlgili Haber  Algı yönetiminde riskli kolaycılık

‘Turizm, tekstil ve lojistikte yeni yatırım yapacağız’

Açıklamasında istihdam oluşturmanın önemine de değinen Sönmez Holding CEO’su Erdoğan, şunları söyledi:

“İnsanların evlerine ekmek götürmesine olanak vermek manevi açıdan da oldukça tatmin edici. Bizim yönetim kurulumuzda da ben aynı anlayışı görebiliyorum. Bugün Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri istihdam. İşsizliğin azaltılmasında sürdürülebilir bir trend yakalamamız durumunda refah düzeyimizde bir o kadar artacaktır.”

İlgili Haber  Aktaş Holding ABD’deki HDAW Fuarı’nda yenilikçi ürünleriyle boy gösterecek

Sönmez Holding’in faaliyetlerinden de bahseden Erdoğan, turizmden, çimentoya kadar geniş bir yelpazede yer alan yatırımlarda öncelikli hedeflerinin konumlarını kuvvetlendirmek olduğunu söyledi. Yaşanan krizden grup bünyesinde bulunan şirketlerin en az zararla atlatmasını sağlayacaklarını belirten Erdoğan, turizm, tekstil ve lojistik alanında yeni yatırımlarının olacağını ifade etti.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar