Spotify, Türkiye ofisini kapatıyor

Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı.

505
505

Hürriyet’ten Ahmet Can’ın teknoloji bloğu Digital Age’e dayandırdığı habere göre, Spotify Türkiye’den yapılan açıklamada, “Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor” denildi.

İlgili Haber  Google, Yapay Zekâ ve Müzik Aletlerinde Devrim

Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Spotify, Türkiye operasyonlarını, bölge ülke temsilciliklerine bağlayacak. Yeniden yapılandırma çerçevesinde Türkiye ekibi çalışmalarını söz konusu bölge ülkelerin çatısı altında sürdürecek. Plak şirketleri ve sanatçılarla olan iletişimde bu şekilde devam edecek. Bununla birlikte Spotify Türkiye’nin Ülke Müdürü pozisyonunda yer alan Ergül Çivi ise ABD Ticari Direktörü olarak atandı.

İlgili Haber  Teknoloji ilerlerken insanlık olduğu yerde sayıyor: Altered Carbon

5 yıl önce ofis açtılar

Spotify, 2013 yılında Türkiye ofisini açmıştı. İlk etapta 10 kişilik bir ekiple yola çıkan şirketin ofisi ise İstanbul Levent’te bulunuyordu. Spotify ekibi aradan geçen 5 yıllık süre içinde özellikle yerel içerikler konusunda yaptıkları işlerle dikkat çekmeyi başardı.

Kaynak: T24

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar