Tekstil Öğrencileri İçin Dijital Baskı Kursu

Bursa Uludağ Üniversitesi, dijital baskı sektörünün yetişmiş eleman ihtiyacına destek vermek maksadıyla tekstil mühendisliği öğrencilerine dijital baskı kursları düzenleyecek.

308
308

Bursa Uludağ Üniversitesi, dijital baskı sektörünün yetişmiş eleman ihtiyacına destek vermek maksadıyla tekstil mühendisliği öğrencilerine dijital baskı kursları düzenleyecek.

Dijital baskı alanında hizmet veren AIT Bilgisayar Sistemleri ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. firmasının katkıları ile gerçekleşecek kurslarda, tasarımdan uygulamaya dek uygulamalı dijital baskı eğitimi verilecek. Dijital baskı eğitimiyle alâkalı iş birliği protokolü Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile AIT Bilgisayar Sistemleri ve Makine San. Tic. Ltd. Şirketi Genel Müdürü Hakan Özgür arasında imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin sektörlerin ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitimler düzenleyerek öğrencileri donattığını, dijital baskı alanında yapılan bu işbirliğinin de önemli bir ihtiyacı gidereceğini söyledi.

İlgili Haber  Digital dönüşümü… Hugo Boss'da gördüm...

AIT Bilgisayar Sistemleri ve Makine San. Tic. Ltd. Şirketi Genel Müdürü Hakan Özgür de, firmalarının 1996 yılından bu yana tekstil sektörüne; elektronik ortamda varyant ve desen tasarım, dijital numune ve metraj baskı konularında yazılım, donanım ve teknik destek sağlayan Türkiye’nin ilk ve tek kuruluşu olduğunu, bunun doğal sonucu olarak sektörde bir misyon üstlendiklerini, yazılım ve teknik bilgileriyle sektörün nitelikli eleman açığını kapatmaya yönelik olarak Üniversite işbirliği yaptıklarını belirtti.

İlgili Haber  Tekstilin başkenti Bursa'da dijital dönüşüm vites artırdı

Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kanık’ın koordinasyonunda yürütülecek kurslar, öncelikli olarak uygun altyapıya sahip son sınıf öğrencilerine verilecek. Bir sömestre boyunca devam edecek kurslarda uygulamalı olarak photoshop, baskı deseni tasarımı, varyant tasarımı ve dijital baskı eğitimi verilecek.

Kaynak: Milliyet

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar