Timsah Arena’ya suni güneş sistemi

Taraftarların ‘Timsah Arena’ olarak adlandırdığı Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nın çim sahasının bir bölümü güneş görmediği için sürekli zarar görmesi üzerine sorun “suni güneş sistemi” ile çözüldü. Kurulan yeni sistemi yerinde incelemek için Büyükşehir Stadı’nda incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Stadyumu, yeni sezona hazırlanıyor. Stadımızı tümüyle elden geçiriyor ve eksiklerini birer birer gideriyoruz. Bursa ve Bursaspor’umuzun güzel bir sezon geçirmesi için her türlü hazırlığımızı yapıyoruz” dedi. İlgili Haber  Stuart J. Russell: Yapay zeka daha iyi insanlar olmamızı...

960
960

Taraftarların ‘Timsah Arena’ olarak adlandırdığı Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nın çim sahasının bir bölümü güneş görmediği için sürekli zarar görmesi üzerine sorun “suni güneş sistemi” ile çözüldü.

Kurulan yeni sistemi yerinde incelemek için Büyükşehir Stadı’nda incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Stadyumu, yeni sezona hazırlanıyor. Stadımızı tümüyle elden geçiriyor ve eksiklerini birer birer gideriyoruz. Bursa ve Bursaspor’umuzun güzel bir sezon geçirmesi için her türlü hazırlığımızı yapıyoruz” dedi.

İlgili Haber  Veri merkezi, müşteri sunucu trafiklerini kaydetmek zorunda mı?

Stadyumda maçların oynandığı zeminin önemine değinen Recep Altepe, “Zeminin en güzel şekilde olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Drenaj ve tüm altyapı sistemlerimiz en kaliteli şekilde yapıldı. Ancak tüm tribünlerinin üzeri kapalı olan stadyumumuzda biraz, güneşle ilgili sıkıntımız var. Sahamız eskisi gibi güneşi her yerden alamıyor. Özellikle güney taraftaki kale arkası güneşi pek alamıyor. Bu yüzden burada güneşin etkisini verecek ve çimlerin beslenmesini sağlayacak suni güneşleme sistemi cihazlarıyla çimlerin bakımını yapıyoruz” diye konuştu.

İlgili Haber  İş Dünyasında Yeniliğin Ayak Sesi: GE Küresel İnovasyon Barometresi 2018

Başkan Altepe, uygulamanın güneş etkisi oluşturup toprağı ısıttığını ifade ederek, “Bu sistem otomatik sensörleriyle toprağın sıcaklığını ölçüyor ve belli dereceye gelinceye kadar zemini ısıtıyor. Burada güneş ışığını suni olarak çimlere veriyoruz ve çimler beslenmiş oluyor. Bu sayede çimlerde istediğimiz kalite ve güç sağlanmış oluyor” şeklinde konuştu.

22072_Stadyum_2_201606151636 22072_Stadyum_5_201606151636 22072_Stadyum_8_201606151637

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar