Tuncer Hatunoğlu

Genel Müdür - İletişim Yazılım

Fatih Tuncer Hatunoğlu 1960 yılında Erzincan ilinin Tercan ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı.

1982 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’ni, 1985 yılında İTÜ Bilgisayar Kontrol Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Ayrıca 1995 yılında Uludağ Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ikinci Yüksek Lisansı’nı bitirdi.

1982 ile 1992 yılları arasında NCR Bilgi Sistemleri’nde sırasıyla Bankacılık Sistemleri şube otomasyonu, Endüstriyel Sistemler ve son olarak da Bursa’da Bölge Müdürü olarak görev yaptı.

1992 yılında İletişim Bilgisayar’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. 

1994 yılından beri de İletişim Yazılım da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca,  Bursa Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği fakültesinde Üretim Yönetimi ve Endüstri 4.0 dersleri vermekte olan Tuncer Hatunoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kurucusu olduğu İletişim Yazılım, 25 yıldır teknolojinin gelişimine paralel olarak yazılımlar geliştirmektedir.

İletişim Yazılım 10’un üzerinde TUBİTAK projesi gerçekleştirmiştir. Türkiye’de başta İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, İzmir, Manisa olmak üzere işletmelere süreçlerin verimlilik ve izlenebilirlik sağlaması adına ‘Akıllı İşletme Çözümleri’ sunmaktadır. İki ana konuda uzmanlığı bulunan CoralReef Üretim Yönetim Sistemi (MES) ve ManageMind Strateji ve Kalite Yönetim Sistemi (BPM) belli başlı ürünleridir.

İletişim Yazılım,Arge Merkezi ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde ve Merkez ofisi Osmangazi’de bulunan iki çatısıyla ve Türkiye genelinde bayileriyle sanayi kuruluşlarında verimliliği artırıcı akıllı işletme projeleri yapmaktadır.

MES sistemlerinin standartlarını oluşturan MESA İnternational’in “Solution Provider” ve “Vendor Solution Directory” listelerinde yer alan İletişim Yazılım, CGI tarafından açıklanan “MES Product Servey 2016” raporuna göre MES Sistemleri konusunda ülkemizdeki öncü marka olmayı başarmıştır. BTHaber ve M2S Araştırma şirketi tarafından yapılan Bilişim 500 araştırmasının sonuçlarında İletişim Yazılım da yer alırken, “Türkiye Merkezli Yerli Üretici – Yazılım” kategorisinde 74’üncü olarak önemli bir başarıya imza atmıştır.

İletişim Yazılım ayrıca;

* KOSGEB bünyesinde destek kapsamında ‘Bilişim Danışmanlığı’ havuzunda yer almaktadır. 
* TURQUALITY kapsamında danışmanlık veren firmalar arasında ‘Bilişim Danışmanlığı’ alanında akreditedir. 
* Havelsan İş Ortakları Listesi’nde Yeterli İş Ortağı olarak yer almaktadır. 
* Microsoft Gold Partner olarak Microsoft’un çözüm ortağıdır. 
* Yerli Malı Belgesi, Teknolojik Ürün Denetim Belgesi, Sanayi Sicil Belgesi, TSE – Hizmet Yeterlilik Belgesi sahibidir.

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, Ulutek Teknopark tarafından yürütülen HİSER projesi kapsamında kurulan BUTECH Bilişim Kümelenmesi’ne yapılan üyelik ile birlikte İletişim Yazılım, kümenin yurtdışı faaliyetlerini takip etmektedir.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) kayıtlı ve Bursa’nın bilişim sektöründe eskiden beri faaliyetleri var olan İletişim Yazılım, MES, BPM, ERP Seçim ve Uygulama, Özel Yazılım, Bilgi Sistemleri alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Tümünü Göster
Yazılar Yazılar
Videolar Videolar
Genel Müdür – İletişim Yazılım

Uzmanlık Alanları

  • Genel Müdür
  • İletişim Yazılım