Talenta Solutions CEO

İnsanlar boğazlarına kadar bilgiyle boğulmuş durumdalar. Onlar daha fazla bilgi yerine size inanmak isterler. Başarınıza, hikayenize ve becerilerinize... Dağları yerinden oynatan gerçekler değil, inançtır... (James C. Collins)

 

Turan ALMAMMADOV

1990 yılında Azerbaycan’a bağlı Nahçivan Özerk Cumhuriyetinde doğan Turan Almammadov, Rastropoviç Müzik Okulu ve Ortaokulunun ardından lise eğitimini İngiltere ve Azerbaycan’da tamamladı.

2005 yılında İngiltere’de yapılan “Dünya RobotiXOlimpiyatları”ndan takımıyla birlikte altın madalya kazandı. Türkiye’de üniversite eğitimini Uludağ Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Bölümü’detamamlayan Turan Almammadov, ABD-Phoenix Universitesi’nin yüksek lisans programını bitirdi. Aynı üniversitenin Veri Bilimi ve Veri Madenciliği programlarını da bitirdikten sonra Türkiye’deki ilk şirketi olan Behrud Teknoloji’yi kurdu.

“Büyük Veri ve SaaS” konulu projeler ve ürünler geliştiren Turan Almammadov, 6 milyondan fazla kullanıcısı olan mobil/web portalların yapımında liderlik rolünü üstlendi. Türkiye’nin ilk hacimli “transactional” mail hizmeti ürünü olan “AvianMail”ihazırlayan Turan Almammadov, yüzlerce şirketin müşterileriyle dijital sadakat kurmasına yardımcı oldu.

Son 2 yıldır “Blockchain ve Yapay Zeka” teknolojileri üzerinde çalışan Turan Almammadov,“dijital para borsaları”, “dAPP” ürünleri geliştirerek müşterilerine hizmet veriyor. Blockchain ve Yapay Zeka’nın kurumsal seviyede kullanılmasına yönelik çalışmalar yürüten Turan Almammadov, bu çalışmalarını İngiltere merkezli Talenta Solutions şirketi üzerinden gerçekleştiriyor.

Turan Almammadov, aynı zamanda Bilişim Sektörü İşadamları Derneği’nin(BİSİAD) yönetim kurulunda, HK-BlockchainSociety’nin İcra Kurulu’nda aktif sivil toplum faaliyetlerini sürdürüyor.Almammadov’unbu konularla ilgili yazılarına https://medium.com/turan-almammadov adresinden ulaşılabilir.

Son Yazıları