Öğrenen ve keşfeden nesiller için önemli adım

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Google.org ile işbirliği sayesinde 1 milyon çocuğu dijital çağa taşıyacak.

417
417

Kodlamanın temelinde yatan algoritmik düşünme ve sorun çözme becerisini çocuklarda geliştirmek, neden-sonuç ilişkilerini daha iyi kurabilmelerini sağlamak için geliştirilen Algo Dijital platformunun ve ‘Gezegen Gezgini’ oyununun tasarımı ise I-AM Istanbul’a ait.

TEGV ile Google.org’un birlikte hayata geçirdiği Algo Dijital bir web portalından fazlası. Çocuklar algodijital.com sitesinde ücretsiz olarak dijital dünyada buldukları bilgileri eğlenceli bir oyunla öğrenirken, TEGV’in etkinlik noktalarındaki bilişim odalarında farklı oyunlar ile dijital dünyayı doğru şekilde anlayabilecekler. Dijital okuryazarlığı, blok temelli kodlamayı ve algoritmik düşünceyi dünya standartlarında öğretmeyi hedefleyen proje, çocukları bilimsel anlamda da geliştirecek.

İlgili Haber  2050 Yılında Yaşayacak Bugünün Çocuklarına Ne Öğretmemiz Gerekiyor?

6-14 yaş aralığındaki çocuklar, karmaşık problemlerde sonuca ulaşmak için atılacak adımları eğlenceli oyunlar ve Algo Dijital web portalı sayesinde adım adım planlayabilecek. TEGV gönüllüleri ise projenin eğitimlerini alarak, çocukların gelişimine katkı sağlayacak. Bütün TEGV noktalarında uygulanacak projenin üç yılda 2 binden fazla gönüllüye ulaşması hedefleniyor.

İlgili Haber  Google fiber hızını 1000 kat artıracak

Kaynak: BT Haber

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar