Türkiye’de bitcoin ile alışveriş dönemi başlıyor

Bikoshu, Türkiye'deki kullanıcıların bitcoin’leriyle ürün satın alabilmelerine imkan tanımaya başladı.

667
667

Hiper-lokal pazaryeri Bikoshu, müşterilerine bütün siparişlerinde, daha sonra yapacağı alışverişlerde kullanılmak üzere Bikoshu’nun kendi sanal parası olan BiNakit kazandırıyor. Uygulamaya eklenen Bitcoin ödeme kabul etme özelliği ile şimdi de müşteriler isterlerse Bitcoinlerini BiNakit olarak harcayabiliyor.

Bu harcamalar için ise Bikoshu üyesi çiçekçi, restoran, bakkal ve fırın gibi birçok işyerinden alışveriş yapılabiliyor. Bikoshu, aynı zamanda sunduğu farklı ve yenilikçi özelliklerle kullanıcıların lokal fırsat ve kampanyalara hızlı, kolay ve eğlenceli şekilde ulaşmasını sağlıyor. Hesabında BiNakit biriktiren müşteri tekrar sipariş veriyor ve yeniden BiNakit biriktiriyor.

İlgili Haber  ABD, Blockchain’in önünü açmak istiyor

Bikoshu’da Bitcoin’le ödeme

Bikoshu’da Bitcoin’le ödeme Bikoshu, platform üzerinde sanal parayla nasıl alışveriş yapılabileceğini adım adım açıkladı. Bikoshu.com üzerinde Bitcoin şu adımları izleyerek çok basit bir şekilde alışveriş yapılabiliyor. Öncelikle platformdaki Hesabım’dan Digital Cüzdanlarım menüsü üzerinden Digital Para cüzdanlarınızın olduğu sayfaya gitmek gerekiyor. Bunun ardından “Cüzdan Oluştur” butonuna basarak Bitcoin cüzdanı oluşturuluyor.

Daha sonra ise mobil cihaz ya da kullanılan herhangi bir cüzdandan Bikoshu.com üzerinde oluşturulan cüzdana sanal para gönderiliyor. Sanal para transferi gerçekleştikten sonra “Digital Cüzdanlarım” sayfası kullanıcının Bitcoin satın aldığına dair mesaj görünüyor. Bu arada fiyatında sürekli bir dalgalanma bulunan Bitcoin’de alışveriş için hangi kurun kullanılacağı konusu şu şekilde açıklanıyor: Bikoshu’da Bitcoin TL kuru satın alma gerçekleştirildiği anda olan kur üzerinden hesaplanıyor ve hesaba BiNakit yükleniyor.

İlgili Haber  Bilgisayar bilimcisi gözüyle kripto para ve yatırımcıya “tavsiye”ler

Bikoshu’yu App Store için buraya, Google Play’den indirmek içinse burayatıklayabilirsiniz.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar