Türkiye’nin ilk canlı sanal fuarı gerçekleşiyor

Küresel dünyada şirketler ve iş dünyası temsilcileri için fuarlar büyük önem taşıyor. Birçok firma kendi sektörlerindeki yenilikleri paylaşmak, takip etmek ve hedef müşteri gruplarına ulaşabilmek için fuarları takip etmeye çalışıyor. Bu kapsamda çok sayıda ulusal ya da uluslararası fuar her yıl yüzbinlerce kişiyi ağırlıyor ve yeni iş bağlantılarının kurulmasına, yeni teknolojilerin yayılmasına öncülük ediyor. Ulusal ve uluslararası fuarlar bu denli önemli olmasına karşın, yine çoğu firma için katılım göstermek oldukça zorlu ve büyük emek ve maliyetler gerektiren bir iş sürecine...

897
897

Küresel dünyada şirketler ve iş dünyası temsilcileri için fuarlar büyük önem taşıyor. Birçok firma kendi sektörlerindeki yenilikleri paylaşmak, takip etmek ve hedef müşteri gruplarına ulaşabilmek için fuarları takip etmeye çalışıyor. Bu kapsamda çok sayıda ulusal ya da uluslararası fuar her yıl yüzbinlerce kişiyi ağırlıyor ve yeni iş bağlantılarının kurulmasına, yeni teknolojilerin yayılmasına öncülük ediyor.

Ulusal ve uluslararası fuarlar bu denli önemli olmasına karşın, yine çoğu firma için katılım göstermek oldukça zorlu ve büyük emek ve maliyetler gerektiren bir iş sürecine dönüşebiliyor. Fuar stantlarının kiralanması, ilgili ülkede ya da şehirde stantların kurulması, ilgili personelin iş planı ve seyahati, fuar katılımıyla ilgili fiziksel tanıtım imkanlarının kısıtlı olması şirketleri oldukça yoruyor ve zorluyor.

Ama teknoloji ve dijitalleşme şimdi buna da çözüm sunuyor. Son dönemde “Sanal Fuar”lar dünya genelinde hızla yayılıyor. Bunun Türkiye’deki ilk örneklerinden birisi de 6-8 Ekim 2016 tarihleri arasında “Voltimum Canlı Sanal Fuarı” ile gerçekleşecek.

İlgili Haber  Bugünün CDO'ları, Geleceğin CDO'ları İle Buluşuyor

“Canlı Sanal Fuara” ABB, Eaton, Legrand, Nexans, Philips, Prysmian, Schneider Electric, Siemens gibi elektrik ve aydınlatma sektörünün en önemli firmaları katılıyor.

Endüstri 4.0’dan LED aydınlatmaya sistemlerine, solar kablolardan alçak gerilim şalt ürünlerine kadar birçok farklı konunun 3 boyutlu ve interaktif bir biçimde ele alınacağı sanal fuarda, aynı zamanda internet  üzerinden, eş zamanlı olarak, birçok seminer düzenlenecek.

Fuara katılım ise, uçak bileti ve otel ayarlama, fiziksel stantlar oluşturma ve seyahat için zaman planlaması yapma gibi birçok zorlukla karşılaştırınca oldukça basit. Sanal Fuar için oluşturulmuş olan online kanala gidip kayıt yaptırmanız ve online programı ilgili tarihler arasında online kanaldan canlı takip etmeniz yeterli.

İlgili Haber  Bu çağda gençlere bir şey öğretemezsiniz, ancak birlikte öğrenebilirsiniz

Sanal Fuarı gezmek için bir “Avatar” oluşturmanız ve kendinize benzeyen bir “Sanal Kişi” oluşturmanız katılım için yeterli. Daha sonra online ortamda tasarlanmış ve planlanmış fuar alanını ziyaret etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca kayıt esnasında oluşturacağınız “Dijital Kartvizit” ile hedef kitlenizle buluşma imkanınızı fiziksel fuarlarla karşılaştırılınca daha da artırıyor. Kayıt sırasında belirlediğiniz “anahtar kelimeler” ile hem ulaşılabilir oluyorsunuz hem de aradığınız hedef kişilere ve şirketlere kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Evet, siz de dijitalleşen dünyada yerinizi almaya ve Türkiye’de bir ilke sahne olacak “Voltimum Canlı Sanal Fuarı”na katılmaya hazırsanız aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak fuar hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz…

Voltimum Canlı Sanal Fuarı web sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar