Uludağ Üniversitesi’nden çocuklar için Programlama Atölyesi

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu “çocuklar için yaratıcılığı ve analitik düşünce yapısını geliştirmek” için “Yaz kursları” başlatıyor. Kurslar sayesinde çocuklar, dijital oyun dizaynı programları ile kendi oyununu kendi tasarlayabilecek. Eğitimler UÜ Bilgisayar Programcılığı Programı Program Başkanı Ebru Yeniman Yıldırım tarafından MYO Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar Laboratuvarlarında verilecek. Eğitim 8-12 yaş grubundaki çocuklara 20-24 Haziran 2016 tarihlerinde saat 09:30 – 16:00 saatleri arasında verilecek. İlgili Haber  Bursa 7. Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu: Pazarlamada İnovasyonEğitim sonunda çocukların, “Matematik ve analitik...

1231
1231

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu “çocuklar için yaratıcılığı ve analitik düşünce yapısını geliştirmek” için “Yaz kursları” başlatıyor. Kurslar sayesinde çocuklar, dijital oyun dizaynı programları ile kendi oyununu kendi tasarlayabilecek.

Eğitimler UÜ Bilgisayar Programcılığı Programı Program Başkanı Ebru Yeniman Yıldırım tarafından MYO Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar Laboratuvarlarında verilecek. Eğitim 8-12 yaş grubundaki çocuklara 20-24 Haziran 2016 tarihlerinde saat 09:30 – 16:00 saatleri arasında verilecek.

İlgili Haber  Hayatın Amacı: Mutluluğa Giden 10 Basit Adım

Eğitim sonunda çocukların, “Matematik ve analitik düşünce alt yapısının geliştirilmesi; hayal gücü ve yaratıcılığının artmasını; hem sonuç hem de süreç odaklı düşünmesi; teknik kavramlarla tanışması ve bilimsel düşünmesi; araştırmaya yönlendirmesi ve iç motivasyonun artması; uzun süreli hafıza kullanımı ile bilginin içselleştirilmesi” amaçlanıyor.

İlgili Haber  Bilim Dünyasındaki 5 Yeni Gelişme

Programlama_Atölyesi_Kurs_1

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar