Uluslararası Kent ve Sağlık Kongresi Bursa’da Gerçekleşti

Sağlıklı Kentler Birliği “Kent ve Sağlık” temasıyla ilk Uluslararası Kongresini 11-14 Aralık 2018 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirdi.

100
100

Sağlıklı Kentler Birliği “Kent ve Sağlık” temasıyla ilk Uluslararası Kongresini 11-14 Aralık 2018 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirdi.

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanlığı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan tarafından gerçekleştirilen kongrenin ilk günü, Place Standart (Mekan Standartı) çalıştayı ile başladı.

İskoçya Ulusal Sağlık Hizmetleri tarafından Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte uygulamaya konulan Hanlar Bölgesinde gerçekleşen Mekan Standartı çalıştayına Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Mudanya Belediyesi ve İnegöl Belediyesi temsilcileri ile Bursa Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesinden 60 kadar ilgili öğrenci katıldı.

İlgili Haber  Ünlü Fütürist Ufuk Tarhan UİB'te Konuşacak

Uluslararası Kent ve Sağlık Kongresinin açılış konuşmalarını Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan,  Birlik Başkanvekili ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş gerçekleştirdi.

Kongre boyunca toplam 22 oturumda; kentlerde halk sağlığı, kent ekolojisi ve iklim değişikliği, sağlık ve kentsel çevre, kentlerde çevre yönetimi, kentlerde bisikletli ulaşım ve yaşam biçimi olarak bisiklet, sağlıklı şehirler ağı sunumları, yerel yönetimlerde toplumsal cinsiyet eşitliğinin kurumsallaşması: bütçeleme ve izleme, SKB tarafından desteklenen tezler, kabul edilen sözel bildiriler, sağlıklı şehirler en iyi uygulama yarışması ödül kazanan projeler, örnek sağlıklı kent çalışmaları, “haydi çocuklar bisikletle okula” kampanyasına destek veren belediyeler başlıklarında oturumlar gerçekleşti.

İlgili Haber  Bosch'tan Bursa'ya 1.2 milyarlık TL'lik yeni yatırım

87 kurumdan 275 ulusal ve uluslararası katılımcılara sunumlar, paneller, sözlü ve poster bildiriler gerçekleştirilen oturumlarla paylaşıldı.

Kongrenin kapanışında Birliğe 2014-2018 yılları arasında katkı ve destek veren üye belediyelerimizin belediye başkanlarına, meclis üyelerine, koordinatörlerine ve Birlik Danışma kurulu üyelerine teşekkür sertifikaları verildi.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar