ULUTEK’te Maker Çocuk projesi

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Merkezi, Turkticaret.net, Bilim Okulu ve Bilgi Yazan işbirliği ile çocukların üretici, yaratıcı ve uygulama yönlerini geliştirmek amacıyla “ULUTEK Maker Çocuk Projesi” düzenliyor. 8-15 yaş grubundaki çocuklar için üç ayrı atölyede 10’ar günlük beş ayrı tarihte düzenlenecek yaz kampları sayesinde çocukların, “kendi oyununu yazması, kendi robotunu yapması ve kendi teknolojisini üretmesi” hedefleniyor. Atölyeler şu başlıklar altında açılacak: “Robotik, elektronik, lego robot, 3d tasarım, arduino atölyesi”, “Kendi oyununu kendin yap programlama atölyesi” ve “Microsoft small basic programlama atölyesi.” İlgili...

1991
1991

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Merkezi, Turkticaret.net, Bilim Okulu ve Bilgi Yazan işbirliği ile çocukların üretici, yaratıcı ve uygulama yönlerini geliştirmek amacıyla “ULUTEK Maker Çocuk Projesi” düzenliyor. 8-15 yaş grubundaki çocuklar için üç ayrı atölyede 10’ar günlük beş ayrı tarihte düzenlenecek yaz kampları sayesinde çocukların, “kendi oyununu yazması, kendi robotunu yapması ve kendi teknolojisini üretmesi” hedefleniyor.

Atölyeler şu başlıklar altında açılacak: “Robotik, elektronik, lego robot, 3d tasarım, arduino atölyesi”, “Kendi oyununu kendin yap programlama atölyesi” ve “Microsoft small basic programlama atölyesi.”

İlgili Haber  Uludağ Üniversitesi’nde Bilişim Günleri: Geleceği Güncelle

ULUTEK Maker Çocuk Projesi ile uygulamalı atölye çalışmalarından sonra öğrencilerin “robotik, elektronik, yazılım, 3D tasarım ve arduino” alanlarında gerekli bilgi birikimine sahip olup kendi özgün projelerini geliştirmelerinin sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca gelişmiş eğitim materyalleri kullanılacağı programda 8-15 yaş arası öğrencilerin, uygulama yaparak teknoloji alanında tüketici kalmak yerine, üretici konumda yer almaları, böylece üreten, paylaşan, farkı kullanan ve kodlayan bireylerlerin yetişmesi hedefleniyor.

İlgili Haber  TEKNOFEST 2019 başvuruları devam ediyor

ULUTEK Maker Çocuk Projesi hakkında ayrıntılı bilgi almak, atölyelerin ve eğitim programlarının içeriğini incelemek ve ön kayıt yaptırmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

www.ulutekmakercocuk.com

maker_cocuk

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar