Vitalik Buterin Ethereum 2.0’ın yol haritasını paylaştı

Vitalik Buterin, yaptığı konuşmada Ethereum 2.0 için yol haritasını çizerken, Ethereum 2.0 çıkış tarihi hakkında ilk ipuçlarını paylaştı.

21
21

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 31 Ekim’de Prag’da düzenlenen Devcon4 konferansındaki açılış konuşmasında, Ethereum 2.0 olarak tanımladığı yol haritasını kamuoyu ile paylaştı.

Şimdilik “Serenity” olarak adlandırılan proje, Ethereum geliştiricilerinin 2014’ten beri üzerinde çalıştığı çok sayıda farklı projeyi kapsıyor. Hem Ethereum kullanıcıları ve hem de analistler, ağın geliştirilmesi için gereken potansiyel süreyi uzun süredir tartışıyorlardı.

Ethereum 2.0 çok yakında geliyor

Serenity’nin bileşen parçaları arasında, Casper olarak bilinen farklı bir proje, Sharding adı verilen ölçeklenebilirlik iyileştirmeleri ve diğer çeşitli protokol geliştirmeleri yer alıyor.

İlgili Haber  Bitcoin’in toplam piyasa değeri 160 milyar doları aştı

Büyük lansmandan önce geliştiriciler bazı ince ayarlamalar yapacağını ifade eden Buterin sözlerine şöyle devam etti. “Stabilizasyon protokolü özelliklerini içerecek test ağı oluşturulacak ve Ethereum 2.0’ın en az iki uygulamasını içeren bir test ağı oluşturulacak.”

Ek testlerin önemli olduğu belirten Buterin, Ethereum 1.0 sürümlerinden öğrendiklerini, süreci hızlandırdığını söyledi. Yeni Ethereum için henüz tarih verilmezken, kripto paranın kurucu ortağı, “çok yakında” beyanında bulunarak beklenen zamanın çok da uzak olmadığını duyurmuş oldu.

İlgili Haber  Çiftlikten raflara: Walmart, tarladaki sebzeyi Blockchain ile takip edecek

Kaynak: Blockchain Türkiye

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar