Wall Street Boğası: Bitcoin, Küresel Krizle Uçuşa Geçecek

Bir zamanlar Goldman Sachs’ın CEO’luğunu yapmış ve şu anda Galaxy Digital’in CEO’su olan Mike Novogratz, Bitcoin’in bir sonraki mali kriz sırasında müthiş bir fiyat artışı yaşayacağını söylüyor.

279
279

Bir zamanlar Goldman Sachs’ın CEO’luğunu yapmış ve şu anda Galaxy Digital’in CEO’su olan Mike Novogratz, Bitcoin’in bir sonraki mali kriz sırasında müthiş bir fiyat artışı yaşayacağını söylüyor.

Abu Dabi’de düzenlenen 2019 MENA Zirvesi’nde Novogratz, neden her yatırımcının, portföyünün % 1’ini Bitcoin olarak tuttuğuna dair kendi düşüncelerini sıralıyor.

“Bitcoin dijital altın haline geldiğinden ve gerçekten değer ifade eden tek kripto para birimi olduğundan, eğer gerçekten ekonomik faaliyetler çok kötü bir yöne giderse işte o zaman Bitcoin Minsky Anları olarak ifade edilen finansal istikrarsızlığa yönelik son derece korunaklı bir durum olarak karşımıza çıkar.”

Bitcoin Altının Yerini Alacak

İnsanlar, borsanın düşmesi halinde bu durumun Bitcoin’in yükselmesine neden olmayacağını söylüyorlar. Ancak gerçek bir finansal kriz yaşamamız durumunda güvenli liman olarak niteleyebileceğimiz devlet tahvillerinde de bir bozulma yaşanırsa işte o zaman Bitcoin fırlayacak. Zira Bitcoin gerçekten çok sağlam bir para. Siz böyle bir durumda altın da alabilirsiniz ancak ben açık bir yüreklilikle söylemeliyim ki, Bitcoin altının yerini alacak.

İlgili Haber  Ne Olacak Bu BitCoin’in Hali?

Fidelity’den tutun da New York Menkul Kıymetler Borsasına kadar şu an büyük kurumlarda gördüğümüz şey, zenginlerin ve zengin kurumların Bitcoin olarak güvenli bir şekilde para biriktirecekleri mimarinin inşa edilmesi aslında. İki büyük saklama çözümü önümüzdeki iki ay içinde piyasaya çıkacak. Biraz geç kalınmış bir hamle ama yapacakları bir şey gerçekten yoktu. Zira Hükümet kapalı olduğu için piyasaya çıkışı biraz ertelemek zorunda kaldılar. Diğer taraftan bu yılın Haziran ayında kurumların, Kanada emeklilik fonlarının ve diğerlerinin küçük miktarlarda Bitcoin biriktirmeye başladığını göreceksiniz. Bunu size rahatlıkla söylüyorum. Bana göre, portföyünüzün bir kısmının Bitcoin’de olması çok önemli olmayan ve üzerinde uzun uzadıya düşünülmesi gerekmeyen bir konu gibi geliyor bana.

Büyük Kurumlar Zaten Kripto Alanında

Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano da aynı düşüncelere sahip durumda. kurumların kripto para alanına gelmeyeceklerini zaten bu alanda olduklarını söylüyor

İlgili Haber  ABD, Blockchain’in önünü açmak istiyor

Geçtiğimiz ay, kripto varlık yönetimi firması, iki kamu emekli maaşından, bir üniversite bağışından, bir sigorta şirketinden, bir hastane sisteminden ve özel bir vakıftan 40 Milyon Dolar civarında bir miktarın toplandığı yeni bir fon başlattığını açıklamıştı. Morgan Creek Digital’ın fonu, Blockchain çözümleri kurmaya odaklanan şirketlere yatırım yapacak ve Bitcoin gibi kripto para birimleri konusunda küçük bir yüzdeye sahip olacak.

Novogratz’un CEO olduğu Galaxy Digital, Bitcoin’e ve kripto para birimine girmelerini için kurumları teşvik eden bir başka önemli oyuncu. Şirket Bakkt, AlphaPoint, BitGo, BitFury, Bitstamp, Block.one, BlockFi, Caspian, Ripple ve Xapo da dahil olmak üzere uzun bir blockchain ve kripto para girişim listesine yatırım yapmış durumda.

Kaynak: Kripto Koin

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar