Washington eyaleti resmi olarak Blockchain’i tanıdı

ABD’nin Washington eyaleti kısa bir süre önce dağıtık defter teknolojisi ile ilgili elektronik bir kaydın durumunu tanıyan ve koruyan önemli bir yasa tasarısını geçirdi.

241
241

ABD’nin Washington eyaleti kısa bir süre önce dağıtık defter teknolojisi ile ilgili elektronik bir kaydın durumunu tanıyan ve koruyan önemli bir yasa tasarısını geçirdi.

Yeni tasarı blockchain gibi dağıtık teknolojiler kullanılarak oluşturulan, saklanan, alınan veya iletilen elektronik kayıtlara karşı ayrımcılığı önleyecek. 96 – 1 ezici çoğunluk ile kabul edilen yasa Temmuz ayı sonunda resmi olarak yürürlüğe girecek. Ayrıca bu tasarı ‘dağıtık defter’ ve ‘blockchain’ terimleri için gerekli olan yasal tanımları da sağlayacak.

İlgili Haber  Parayı pulu unutun, kurumsal değişimdeki rolüne odaklanın

Bu son yasa tasarısı ile Washington eyaleti, ABD’de büyümeye başlamış olan çeşitli blockchain tabanlı işletmelere kapılarını açmış oldu. Washington’ın bu hamlesi, Amerika eyaletlerinin blockchain teknolojisine ısındığını gösteren örneklerinden sadece biri. Mart 2018’de Tenessee’de Washington’dakina benzer bir hamle yapmıştı. Kısa bir süre önce Ohio da hükümetin blockchain destekli çözümler uygulamalarına izin verecek bir tasarıyı uygulamaya koymuştu.

İlgili Haber  Çin’de Blockchain kullanıcılarına gerçek kimlik bilgileriyle kayıt zorunluluğu geliyor

Teknolojinin kalbinin attığı ABD’de eyaletlerin yasal olarak blockchain’i tanımaları teknoloji adına sevindirici bir haber. Bu tarz yasalar daha fazla şirketi blockchain teknolojisinin kullanım alanlarını araştırmaya ve geliştirmeye itecek bu da sonunda tüketicinin yararına olacaktır.

Kaynak: Blockchain Türkiye

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar