Whatssapp Facebook ile işletmelere açılıyor

Kurumsal işletmelere açılma yönünde bir süredir çalışma yapan WhatsApp, Facebook ile birlikte hareket ederek işletmelerin kullanıcılarına mesaj atmaları için izin verecek. Whatsipp bunun için kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesini yenilediğini duyurdu. WhatsApp duyurusunda işletmeler için, SMS ve telefon çağrılarına alternatif bir iletişim kanalı olma özelliğini önümüzdeki aylarda denemeye başlayacağını açıkladı. Whatsapp servisleri için reklam almayı planlamadığını duyuran şirket, planlanan değişiklikleri hayata geçirebilmek için gizlilik koşullarının değişmesi gerektiğini bildirdi. Yeni gizlilik koşulları Whatsapp’ın Facebook ile yakın ilişki olmasını destekliyor. Whatsapp telefon numaranızı Facebook...

919
919

Kurumsal işletmelere açılma yönünde bir süredir çalışma yapan WhatsApp, Facebook ile birlikte hareket ederek işletmelerin kullanıcılarına mesaj atmaları için izin verecek. Whatsipp bunun için kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesini yenilediğini duyurdu.

WhatsApp duyurusunda işletmeler için, SMS ve telefon çağrılarına alternatif bir iletişim kanalı olma özelliğini önümüzdeki aylarda denemeye başlayacağını açıkladı. Whatsapp servisleri için reklam almayı planlamadığını duyuran şirket, planlanan değişiklikleri hayata geçirebilmek için gizlilik koşullarının değişmesi gerektiğini bildirdi.

Yeni gizlilik koşulları Whatsapp’ın Facebook ile yakın ilişki olmasını destekliyor. Whatsapp telefon numaranızı Facebook ile paylaşmayacak ancak koordinasyon içinde çalışacağını sağlayacak. Bu koordinasyonun, WhatsApp’ta spam’le mücadele, kullanım alışkanlıklarının takibi gibi önemli kazanımlar sağlaması bekleniyor.

İlgili Haber  Youtube TV yayın platformu olmakta kararlı

Facebook ve WhatsApp artık el ele 

WhatsApp, telefon numaranızı paylaşmayacağını duyursa da Faceboo ile işbirliği halinde çalışacağını duyurması önemli bir adım olacak. Bu, Facebook tarafından satın alındıktan sonra sosyal ağ devinden bağımsız bir görüntü çizen Whatsapp’ın bu algısını da sona erdirecek tarihi bir adım olacak. Bu gelişmeyle Facebook size daha iyi arkadaş önerileri yapabilecek ve reklam önerilerini de iyileştirebilecek. Facebook, satın aldığı Instagram’da da benzer süreç işletmiş ve başlangıçta bağımsız görüntü veren instagram zaman içeresinde Facebook operasyonlarına daha fazla entegre olmuştu. Şimdi benzer durumun Whatsapp açısından da yaşanması kaçınılmaz gözüküyor.

İlgili Haber  Facebook Jobs, İş Fırsatları adı altında Türkiye’ye açıldı

Whatsapp’ın güncellenen “Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikası”nı buradan inceleyebilirsiniz.

Önemli güncellemelere ilişkin Whatsapp’ın politikasını da buradan okuyabilirsiniz.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar