Youtube canlı yayın da ‘ben de varım’ dedi

Twitter‘ın satın aldığı Periscope’un 2014 yılında tetiklediği video ve canlı yayın özelliği, sosyal ağın dev markalarının yeni rekabet alanı oldu. Facebook Live’ın ardından beklendiği gibi Youtube da mobil üzerinden canlı yayın özelliğini devreye aldığını duyurdu. Bir süredir tarayıcı versiyonu üzerinden canlı yayın yapmaya imkan tanışan Youtube böylece mobil cihazlara açılarak rekabette “ben de varım” dedi. Youtube, mobil üzerinden canlı yayın özelliğini ilk etapta belirli içerik üreticilerine açacak. Önümüzdeki dönemde ise Youtube’un mobil uygulaması üzerinden canlı yayın yapılabilmesinin tüm kullanıcılara açılması...

1104
1104

Twitter‘ın satın aldığı Periscope’un 2014 yılında tetiklediği video ve canlı yayın özelliği, sosyal ağın dev markalarının yeni rekabet alanı oldu. Facebook Live’ın ardından beklendiği gibi Youtube da mobil üzerinden canlı yayın özelliğini devreye aldığını duyurdu.

Bir süredir tarayıcı versiyonu üzerinden canlı yayın yapmaya imkan tanışan Youtube böylece mobil cihazlara açılarak rekabette “ben de varım” dedi. Youtube, mobil üzerinden canlı yayın özelliğini ilk etapta belirli içerik üreticilerine açacak. Önümüzdeki dönemde ise Youtube’un mobil uygulaması üzerinden canlı yayın yapılabilmesinin tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

İlgili Haber  Facebook'tan işletmelerin web siteleri için Messenger eklentisi

1 2

Kullanıcılar Youtube uygulamasının sağ alt kısmında belirecek kırmızı büyük buton ile hızlıca canlı yayın yapabilecekler. Canlı yayın tuşuna basılmasıyla uygulama ilk olarak yayıncının selfie’sini çekecek ve ardından yayını başlatacak. Yayın esnasında da yayıncı gelen yorumları görebilecek.

Video tabanlı sosyal ağın en büyük aktörü Youtube’un şaşırtıcı biçimde geç de olsa canlı yayın özelliğini mobile getirmesi ile birlikte önümüzdeki günlerde yepyeni bir dönem başlayacak. Facebook Live, Twitter Periscope ve Youtube canlı yayınlar için kişilerin, kurumların, işletmelerin video tabanlı yeni içerik rekabet platformları olacak. Bakalım bu yarışta hangi platform ön plana çıkacak!

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar