YouTube destekli WhatsApp özelliği Türkiye’de de kullanıma açıldı

WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir beklediği YouTube desteği, iOS kullanıcıları için tüm dünyadan sonra Türkiye’de de kullanıma açıldı. Artık WhatsApp üzerinden gönderilen YouTube videoları, uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan aynı sayfada izlenebilecek.

406
406

Bu özelliğin bir diğer güzel yanı ise YouTube videoları izlerken sadece ilgili sohbet penceresinde kalmanız gibi bir şart bulunmaması. Video yerleştirmeleri bir widget gibi çalışıyor ve siz başka konuşmaya geçseniz de video oynatma devam ediyor.

WhatsApp üzerinden gönderilen YouTube videolarının otomatik olarak oynatılması için direkt olarak video linkinin gönderilmiş olması gerekiyor. Popüler sohbet uygulaması, bu yeni özelliğiyle birlikte uygulamada geçirilen zamanı artırmayı hedefliyor. Öte yandan kullanıcıların aynı anda birden fazla işi gerçekleştirmesinin mümkün hale gelmesi, YouTube destekli bu yeni özelliğin kullanışlı olduğunu kullanıcılara bir kere daha hatırlatıyor.

İlgili Haber  Whatsapp müşterileriyle mesajlaşan işletmelerden ücret alacak

Daha önce dünyada kullanımına başlayan ve şimdilik sadece iOS’larda kullanıma sunulan bu özelliğin Android kullanıcıları için ne zaman aktif edileceği ise henüz belli değil. Aylık aktif kullanıcı sayısı 1,5 milyara ulaşan WhatsApp’ta Facebook videoları paylaşmak istediğinizde ise bu özellikten yararlanamıyorsunuz.

İlgili Haber  Whatssapp Facebook ile işletmelere açılıyor

Kaynak: Webrazzi

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar