Youtube TV yayın platformu olmakta kararlı

Youtube, TV yayıncılığına yönelik planladığı adımlarını istikrarlı biçimde ilerletiyor. Daha önce Youtube Red ile özel içeriklere aylık ücretlerle erişim modeline geçiş yapan Youtube online TV servisini de gelecek yıl başlatmaya hazırlanıyor. The Information‘ın yayınladığı rapora göre şirket online TV servisi için ESPN, ABC ve CBS gibi dev medya kuruluşları ile görüşmeler yapıyor. Aktarılan bilgilere göre ESPN, ABC ve CBS gibi büyük yayıncılar Youtube’un online TV servisinin içerisinde yer alacak. Ancak Youtube’un ilk etapta görece ufak kullanıcı sayısına sahip HGTV gibi...

1019
1019

Youtube, TV yayıncılığına yönelik planladığı adımlarını istikrarlı biçimde ilerletiyor. Daha önce Youtube Red ile özel içeriklere aylık ücretlerle erişim modeline geçiş yapan Youtube online TV servisini de gelecek yıl başlatmaya hazırlanıyor.

The Information‘ın yayınladığı rapora göre şirket online TV servisi için ESPN, ABC ve CBS gibi dev medya kuruluşları ile görüşmeler yapıyor. Aktarılan bilgilere göre ESPN, ABC ve CBS gibi büyük yayıncılar Youtube’un online TV servisinin içerisinde yer alacak. Ancak Youtube’un ilk etapta görece ufak kullanıcı sayısına sahip HGTV gibi yayıncıları servisine dahil etmeyeceği belirtilmiş.

İlgili Haber  YouTube beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Kablolu yayına abone olmak istemeyen kullanıcıları hedefleyecek olan Youtube’un online TV servisi için aylık fiyatı 35 doların altında tutmaya çalışacağı iddia edilmiş. Altı ila sekiz ay arasında kullanıma hazır olması beklenen yeni servisin gelecek yıl başında izleyicilere sunulacağını tahmin edebiliriz.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar